Karta hráče

Tomáš Vošvrda
brankář
Narozen12. 9. 1989
Výška193 cm
Váha104 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Brankář Tomáš Vošvrda začínal s hokejem v pěti letech v rodné Ostravě a od mala ho to táhlo mezi tři tyče. Urostlý brankář (193 cm, 98 kg) získal v mládežnických týmech Vítkovic dva tituly – nejprve se mu to povedlo s dorostem a později i s juniorkou.

Kromě Vítkovic působil v roce 2007/2008 v zámoří, kde střežil branku Medicine Hat Tigers ve WHL. Po roce se však vrátil do Čech, ale do extraligové branky Vítkovic se neprosadil a většinu sezóny tak strávil v první lize v dresu Poruby. V loňském ročníku se konečně dočkal extraligové premiéry, když třikrát v dresu Vítkovic naskočil do samostatných nájezdů. Kromě toho pravidelně chytal za Havířov, v prvoligovém play-off pak pomáhal Hradci Králové. V pěti utkáních naskočil i do branky juniorky Vítkovic.

Pravidelný člen mládežnických reprezentací (16, 17, i 18-letých) se v roce 2009 zúčastnil MS dvacetiletých, kde odchytal dva zápasy.

V roce 2010 přišel Tomáš do Liberce, kde se s ním od začátku počítalo jako s náhradníkem Marka Pince. Nikdo ale nečekal, že se "Vošvecovi" sezona vydaří tak, že by měl chvilkami navrch nad svým zkušenějším kolegou. Dokonce si zahrál i proti Boston Bruins, kteří mu ale ve dvaceti minutách dokázali nastřílet čtyři góly. Přesto Tomáš svůj úkol zvládl na jedničku a zářil především v play-off, kde nahradil nevýrazného Pince a připsal si pěkné statistiky. Nakonec ale ani jeho výkon na Slavii nestačil.

Urostlý gólman Bílých Tygrů odchytal následující ročník většinu duelů v European Trophy a testovacích duelech. V sezóně měl pak být rovnocenným kolegou staršího Marka Pince a oba si měli mezi sebe rozdělit stejnou porci zápasů. Jenže situace byla opačná. Tomáš byl v sezóně několikrát zraněn a úvod ligy mu nevyšel podle představ. Nakonec se posunul do pozice dvojky a prakticky po celý ročník 2011/12 kryl záda zkušenějšímu Pincovi. S týmem nakonec vypadl v semifinále s Pardubicemi. Před přípravou na následující sezónu se podrobil menšímu chirurgickému zákroku (odstranění mandlí) a k týmu se připojil později.

Aktualizace:
RV - 2011, PS - květen, 2012

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Vošvec

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

titul v dorostenecké a juniorské extralize, účast na MS do dvaceti let v Kanadě

Sportovní vzor

Patrick Roy, Ray Emery

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

steaky, lasagne, gnocchi, sushi, svíčková

Oblíbená restaurace

Moravská chalupa (v Ostravě)

Oblíbený film

české filmy všeobecně, Rocky

Oblíbená hudba

Daniel Landa

Další oblíbené sporty vedle hokeje

beach volejbal

Dovolená snů

Maledivy


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner