Karta hráče

Richard Jareš
obránce
Narozen23. 2. 1981
Výška183 cm
Váha87 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Richard Jareš se narodil 23. února 1981 v Hradci Králové. A právě tam vykročil pod patronátem rodičů do hokejového světa. Přes mládežnické celky se probojoval až do juniorského týmu, kde však jeho hradecké působení pod oblíbeným koučem Fréglem skončilo, ještě v juniorském věku totiž Richard přesídlil do Vítkovic.

V Ostravě ovšem vydržel pouze jeden rok, Vítkovičtí se topili v hluboké krizi a rozhodně nehodlali zkoušet v černém ročníku neznámé juniory. Další sezonu tak už oblékal dres libereckých Bílých Tygrů. Postupně se prosadil až do seniorského celku a v Liberci dokonce zažil postup do extraligy. Stabilní místo v kádru si však nezajistil a během častých hostování vystřídal různorodou směsici prvoligových i druholigových mužstev.

Až do roku 2005, kdy ze severočeského centra odešel, odehrál v tygřím dresu pouze 45 zápasů, ve kterých si připsal 6 bodů. Většinu času strávil na hostování v Jablonci, Písku, Berouně či Mladé Boleslavi a stále se nemohl vymanit z pozice „nezkušeného odchovance“.

Na jednom z posledních hostování v Mladé Boleslavi však zaujal tehdejšího trenéra Hořavu, a ten si ho poté další sezonu vytáhl s sebou do Znojma. Zřejmě klíčový krok celé kariéry opětovně odpálil další Richardův hokejový život a veškerá odborná veřejnost byla nucena na nadějného beka změnit názor. Jareš totiž na jihu Moravy hokejově o několik stupňů pookřál a během tří sezon si zde vybudoval post klíčového obránce.

Dařilo se mu jak v defenzivě, tak i v produktivitě. V sezóně 2007/2008 dokonce nasbíral neuvěřitelných 22 bodů (11+11) a stal se třetím neproduktivnějším obráncem extraligy. Celkově za tři roky odehrál v dresu Orlů včetně play-off 177 zápasů, ve kterých získal 32 bodů.

I přes takovouto produktivitu, za níž by se nemusel stydět ani leckterý útočník, se Jareš sám považuje spíše za defenzivního zadáka a i statistiky z dalšího ročníku potvrzují výjimečnost střelecky úspěšného roku.

Nově nabyté zkušenosti a zisk skvělé reputace přiměly Richarda Jareše k návratu do ambiciózního mateřského klubu. Tentokrát již bez nálepky neznámého odchovance odstartoval v Liberci ročník 2008/2009, ovšem přetlak v obraně po příchodu Modrého a Haranta opět donutil vedení změnit plány. Staronová posila putovala už po deseti střetnutích ze zakletého města do Českých Budějovic, kde do konce ledna hostovala výměnou za trápícího se útočníka Šimánka.

Po návratu z hostování se již Jarešovi stejně jako celé liberecké letce příliš nedařilo, a pokus o proražení ve své domovině se tak opět o rok odkládá.

Tomáš Pavlíček (2009)

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Kokeš.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Že stále hraji profesionálně hokej.

Sportovní vzor

Tomáš Harant.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Chléb s máslem a medem.

Oblíbená restaurace

Je krize, tudíž taková zařízení nenavštěvuji.

Oblíbený film

Hokej v srdci.

Oblíbená hudba

Vše z rádia Proglass.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Paragliding, kiteboarding.

Oblíbené auto, motorka

To moje.

Dovolená snů

Letos proběhla.

Koníčky, záliby

Trénování, regenerace, studium.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner