Karta hráče

Radim Šimek
obránce
Narozen20. 9. 1992
Výška180 cm
Váha93 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Tento odchovanec benáteckého hokeje strávil většinu své dosavadní kariéry právě na liberecké farmě. Zde prošel také několika mládežnickými kategoriemi, než v ročníku 2009/2010 dostal svou první šanci ve starším dorostu a následně také juniorce Bílých Tygrů. Po následující dvě sezony se pak stal stabilní oporou svého týmu.

Na konci svého posledního mezi juniory dostal také šanci okusit dospělý hokej – a to právě na farmě v Benátkách nad Jizerou. V jejich dresu odehrál v základní části devět duelů, o dva méně si pak připsal ještě v play-off.

Další rok již byl plnohodnotným hráčem Benátek a kromě toho také poprvé nakoukl do kabiny A-týmu Bílých Tygrů. Kromě sedmi startů v základní části odehrál také play-out a baráž, v níž si také připsal svůj první kanadský bod v dresu Liberce. Šimkova kariéra i nadále postupovala vzestupnou tendencí, v sezoně 2013/2014 již totiž odehrál většinu zápasů právě za „áčko“. Mimo to ale stále vypomáhal na farmě.

Od další sezony už se Šimek zařadil mezi obranné opory týmu a vysloužil si dokonce pozvánku na reprezentační kemp před mistrovstvím světa. Zde sice vydržel pouze krátce, posbíral však řadu cenných zkušeností, které dokázal v ročníku 2015/16 zúročit. Postupně se vypracoval v jednu z hlavních kamenů defenzivy, pravidelně navíc podporoval útok a například ve 14 utkáních play-off si připsal 10 kanadských bodů. Ve vyřazovacích bojích byl dokonce vyhlášen nejužitečnějším hráčem a po zásluze si vybojoval i pozvánku na mistrovství světa.

Zde se rozhodně neztratil, do statistik se zapsal i jednou brankou a brzy kolem něj začaly létat nabídky ze zajímavých celků. Radim však nakonec dal přednost Bílým Tygrům a ještě minimálně v sezoně 2016/17 bude i nadále oblékat liberecký dres.

Přezdívka: Šimi

Kdy a kde s hokejem začínal: ve čtyřech letech v Benátkách

Největší hokejový úspěch: titul a MS 2016

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: František Pospíšil

Oblíbený klub NHL: Montréal Canadiens

Oblíbená písnička: Nickelback - This Afternoon

Rodina/kariéra: rodina

Hotel/stan: stan

Pivo/víno: pivo

Film/kniha: film

Největší zlozvyk: Candy Crush Saga

Oblíbený spoluhráč: Martin Ševc, Michal Bulíř

Pán prstenů/Star Wars: Pán prstenů

Prsa/zadek: zadek

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner