Karta hráče

6.kolo 29.9.2019 Bílí Tygři Liberec vs PSG Berani Zlín 6:4 1 0 1 0 2
5.kolo 27.9.2019 HC VERVA Litvínov vs Bílí Tygři Liberec 4:5 0 0 0 +1 0

Profil hráče

Petr Jelínek, syn někdejšího medailisty z olympijských her i mistrovství světa, hokejisty Tomáše Jelínka, se narodil 19. června 1984 v Praze. S hokejem začínal ve Slavii, kde si zahrál dorostenecké i juniorské finále. Debut v extralize si za sešívané odbyl už v sezoně 2003/2004. Působil i v nižších zámořských soutěžích, své si odehrál také v mládežnických reprezentacích. V rozletu ho však zbrzdilo nepříjemné zranění páteře.

Po překonání zdravotních peripetiích prošel několika týmy z 1.ligy, než nakonec zakotvil v Havlíčkově Brodě. V ročníku 2006/2007 dostal další šanci v A-týmu Slavie, v kádru tehdejšího trenéra Pražanů Vladimíra Růžičky však dlouho nevydržel, a tak nabral směr Žilina. Ani tam se mu ale příliš nedařilo, po pěti zápasech se tak znovu stěhoval k havlíčkobrodským Rebelům.

Od roku 2008 už ovšem byl jedním ze základních stavebních kamenů slávistického týmu. Výrazným podílem přispěl k druhému extraligovému finále sešívaných po sobě, kde však nakonec po napínavé sérii museli sklonit hlavy před Karlovými Vary.

Jelínek dál pokračoval v kariéře ve Slavii, které ještě třikrát pomohl do semifinále play-off. Po vypadnutí v předkole play-off 2013/2014 s Pardubicemi mu ale vedení pražského klubu neprodloužilo smlouvu. Vytáhlý centr tak v květnu 2014 zamířil do Liberce. Hned první sezoně v dresu Bílých Tygrů patřil mezi stabilní členy sestavy a naskočil celkem do 56 zápasů, v nichž si připsal 22 kanadských bodů. Pod Ještědem se hned během prvních sezon vypracoval mezi hlavní lídry kabiny a tahouny tygří ofenzivy.

Skvělé výkony předváděl také během mistrovského ročníku 2015/16. Během základní části byl po boku Lukáše Krenželoka a Jakuba Valského součástí nejproduktivnějšího útoku celé extraligy. On sám si připsal 33 bodů, v play-off přidal ještě po gólu a asistenci a byl jednou z klíčových postav v cestě za historicky prvním titulem Bílých Tygrů.

V následující sezoně svou bilanci ještě o čtyři bodů vylepšil a stal se nejproduktivnějším hráčem Liberce. Svými výkony si poprvé v kariéře vysloužil pozvánku do seniorské reprezentace, za kterou odehrál jeden turnaj EHT. S Tygry podruhé v řadě ovládl základní část a jen těsně neoslavil i druhý mistrovský titul.

Produktivitu si udržel i v dalším ročníku, kdy oblékal na dresu áčko pro asistenta kapitána a nastřádal celkem 30 bodů. Bílí Tygři i díky němu dokráčeli až do semifinále Ligy mistrů, v extralize se však nakonec museli sklonit už ve čtvrtfinále před Hradcem Králové.

Do sezony 2018/19 vstoupil zkušený forvard jako nový lídr tygří smečky a jako kapitán dovedl tým k zisku třetího Prezidentského poháru za poslední čtyři roky a k titulu vicemistra.

Dnes v 19:30 | Muži
Augsburger Panther