Karta hráče

Fotografie není přiložena9 Jiří Hunkes14 Petr Vampola
12
Petr Gřegořek
Petr Gřegořek
obránce
Narozen25. 6. 1978
Výška180 cm
Váha86 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Petr Gřegořek s hokejem začínal ve svém rodném Českém Těšíně, ale dorostenecká léta už trávil v týmu Opavy, kde si zahrál i v baráži o postup do extraligy v roce 1996. O rok později si připsal svou extraligovou premiéru, ovšem už v dresu Vítkovic. V létě roku 1997 jej angažoval Třinec, kde se zabydlel v první obranné dvojici s Ľubomírem Sekerášem. U polských hranic Gřegořek vydržel až do dubna roku 2002, kdy se rozhodl poprvé v profesionální kariéře změnit prostředí a podepsal kontrakt s Českými Budějovicemi.

Na jihu Čech se ale šikovný bek dlouho neohřál, v polovině sezóny putoval na hostování k Bílým Tygrům. V patnácti utkáních sice nebodoval, ale podílel se na splnění cíle – tedy že se Tygři ve své premiérové extraligové sezoně vyhnou ošidné baráži. V čase play-off se pak znovu vrátil do Třince.

V následné sezóně si Petr Gřegořek vyzkoušel své zatím jediné zahraniční angažmá. Týmu Molot Prikamje Perm pomohl postoupit z druhé ligy do nejvyšší soutěže.

Po návratu z Ruska se ofenzivní bek znovu objevil v tehdy druholigových Českých Budějovicích a i s jeho přispěním se tradiční klub znovu vrátil mezi elitu. Po šesti úspěšných letech na jihu Čech se Petr Gřegořek upsal Karlovým Varům, odkud v létě 2013 přestoupil do pražské Sparty.

V reprezentačním dresu České republiky odehrál Gřegořek 46 střetnutí a podílel se na zisku zlatých medailí na světovém šampionátu v roce 2010.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner