Karta hráče

Fotografie není přiložena28 Jan Plodek33 Milan Hnilička
29
Pavel Kašpařík
Pavel Kašpařík
útočník
Narozen11. 1. 1979
Výška188 cm
Váha97 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Pavel Kašpařík je odchovancem jihočeského Písku. Do podvědomí hokejové veřejnosti se dostal v sezóně 1998-99, kdy mezi prvoligovými mantinely stihl jedenapadesát zápasů, ve kterých vstřelil rovných dvacet gólů a celkem získal třiačtyřicet bodů. Jeho schopnosti neunikly pozornosti extraligových klubů a Kašpařík si mohl vybírat z nabídky Českých Budějovic, Plzně a Sparty. Urostlý centr zvolil poslední variantu a zamířil do týmu z Holešovic.

V následující sezóně působil Pavel hned ve třech klubech. Kromě sparťanského dresu okusil i písecký a během krátké výpomoci i havířovský. Další sezónu začal v Karlových Varech, ale svými výkony si řekl o místo v kádru Sparty. V tom se udržel i v následující sezóně a za Spartu tak nastupoval v nejvyšší soutěži, ale například i na Spenglerově poháru. V roce 2001/2002 ji pomohl k titulu, v následující sezóně se Pavlovi ale příliš nedařilo, a tak ho potkala výměna do Liberce. Opačným směrem tehdy putoval Vojtěch Kubinčák. V týmu Bílých Tygrů setrval vysoký forvard dvě sezóny a patřil k předním útočníkům Liberce. Po sezóně si ho opět vyhlédla pražská Sparta, kde tento centr podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí.

V pražském týmu ale znovu nedostával tolik příležitostí, a to se promítlo i na jeho kanadském bodování. I přesto však na konci ročníku 2005/2006 slavil svůj druhý mistrovský titul. Před sezónou 2006/2007 Sparta nevyužila opci a po urostlém forvardovi sáhl Zlín. Zde Pavel patřil ke klíčovým hráčům, o čemž svědčí i pátá pozice v kanadském bodování zlínské ofenzivy.

Po vypadnutí s Berany ve čtvrtfinále se ozval opět Liberec, který sháněl centra a Pavel na jeho nabídku na dva roky plus roční obci kývl. V září 2008 tak opět oblékl extraligový dres s Tygrem a v ročníku, ve kterém Liberec jen o kousek nedosáhl na finále, patřil mezi klíčové hráče. Nevynechal tehdy ani jeden zápas. Podobně se „Kašpimu“ vedlo i o rok později, to navíc začal střílet góly jak na běžícím páse a nakonec se stal nejproduktivnějším hráčem Liberce v sezóně, která ale jinak pro klub příliš úspěšná nebyla.

Pavlových kvalit nejen na vhazování a pří oslabeních si všimli i reprezentační trenéři a v roce 2007 dostal pozvánku na LG Games. Ve třech utkáních, které za český výběr na turnaji odehrál, si připsal dvě branky. Po sezóně dostal i pozvánku na sraz před mistrovstvím světa, tu ale musel kvůli zranění ruky oželet. Dočkal se až rok poté před šampionátem ve Švýcarsku, tehdy si zahrál přátelská utkání proti Slovensku, do konečné nominace pro turnaj hraný v Klotenu a Bernu se ale Pavel Kašpařík nedostal.

Ondřej Flanderka, září 2009

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Kašpi.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Extraligový titul; start za reprezentaci na Švédských hrách.

Sportovní vzor

Nikdo konkrétní.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Jím vše kromě červené řepy. Kuchyně česká, italská, suši.

Oblíbená restaurace

Mexicana hacienda, brazilská Ambiente.

Oblíbený film

České filmy.

Oblíbená hudba

Poslouchám vše.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Golf; tenis, atletika, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Nemám.

Dovolená snů

Keňa.

Koníčky, záliby

Golf; kino, spánek, cestování.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner