Karta hráče

Fotografie není přiložena60 Petr Kica67 David Kajínek
61
Milan Bartovič
Milan Bartovič
útočník
Narozen9. 4. 1981
Výška182 cm
Váha90 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Milan Bartovič se narodil 9. dubna 1981 ve slovenském Trenčíně. Zde také vstoupil do světa velkého hokeje. Pro svou produktivitu v juniorské extralize byl Bartovič nominován na MS „18“ v roce 1999, kde pomohl Slovensku získat bronzové medaile. Bartovič byl navíc nominován do All-Star týmu, což mu zaručilo také dobrou pozici v draftu. Do NHL byla slovenská naděje vybrána v témže roce týmem Buffalo Sabres ve druhém kole jako celkově 35. v pořadí.

Bartovič odstartoval svoji zámořskou kariéru v juniorské soutěži WHL, kde působil v týmech Tri-City Americans a Brandon Wheat Kings, kde si v 56 zápasech připsal výborných 57 bodů (26 branek + 31 asistencí). V sezóně 2000/2001 přešel slovenský útočník do profesionální AHL, kde hrál za Rochester Americans. V následujících třech sezónách získal ve 158 zápasech včetně play-off 57 bodů (34 + 23).

Vytoužené NHL dosáhl Bartovič na konci sezóny 2002/2003, kdy sehrál tři zápasy v dresu Buffala. Premiéru v dresu „Šavlí“ si odbyl 2. dubna, kdy naskočil do zápasu proti Atlantě. Hned tři dny poté si Bartovič připsal první branku v NHL, když překonal brankáře Bostonu Bruins.

V následující sezóně již Bartovič naskočil v dresu Buffala k 23 zápasům, ve kterých získal 9 bodů (1 + 8). K tomu přidal 52 zápasů za Rochester v AHL, v nichž mu statistici napočítali 29 bodů (18 + 11). Sezónu 2004/2005, ve které v zámoří panovala výluka, strávil Bartovič v AHL v Rochestru. V 69 utkáních vyprodukoval 28 bodů (10 + 18). V následující sezóně přišel trejd a slovenský forvard se stěhoval do Chicaga Blackhawks. Za „Indiány“ odehrál 24 zápasů s bilancí 7 bodů (1 + 6) a více příležitostí tak dostal na farmě v celku Norfolk Admirals. Zde ve 49 zápasech bodoval ve 24 případech (10 + 24).

Odměnou za povedenou sezónu mu byla pozvánka na MS v Rize. V dresu Slovenska Bartovič rozhodně nebyl pouze do počtu a v 7 zápasech posbíral 6 bodů za 2 branky a 4 asistence. Celkově tak patřil k nejproduktivnějším slovenským hráčům.

Po povedeném MS přišly nabídky z Evropy, kterým se Bartovič nebránil. Sezónu 2006/2007 tak začal v dresu švédského Malmo IF, za který odehrál 24 zápasů se skóre 1 branka a 4 asistence. Poté se pravé křídlo stěhovalo do švýcarského Curychu, kde ve 12 zápasech nashromáždilo 5 bodů (1+4). Před následující sezónou se Bartovič poprvé přesunul do Liberce.

Zde se za tři roky stal oporou týmu, vždyť ve 138 zápasech získal 78 bodů (45+33). Povedené výkony mu vynesly nominaci na MS v Německu v sezóně 2009/2010 a v létě také přesun do prestižní KHL. V dresu Atlantu Mytišči nastoupil do třiadvaceti zápasů KHL a vyprodukoval šest bodů za dva góly a čtyři asistence. V listopadu 2010 se však zranil a vedení mu ihned po návratu z marodky rozvázalo kontrakt. Po krátkém rozhodování se Bartovič rozhodl znovu vrátit pod Ještěd.

Na adaptaci ve staronovém prostředí stačilo „trenčínské bombě“ prvních pár minut a ve své obnovené premiéře hned pomohl Tygrům nahrávkou porazit Spartu. Trenér Kalous se na něho mohl v závěru sezóny spolehnout. Slovenský forvard nasázel svým soupeřům devět branek a další dvě přidal v play-off. Bohužel pro něho a ani jeho partu nebyla cesta vyřazovacími boji nikterak dlouhá, stopku viděl už ve čtvrtfinále proti Slavii.

Do svého třetího kompletního ročníku v extralize vletěl Michal ve velkém stylu a sázel soupeřovým brankářům jeden gól za druhým. S příchodem prvního sněhu se ale jeho střelecká forma vytratila a talentovaný forvard musel čekat na svou další branku déle než dva měsíce. Sezónu nakonec zakončil na pátém místě v kanadském bodování klubu. V play-off pak přidal další dva body v 11 zápasech a s Bílými Tygry to dotáhl až do semifinále.

Na další čtyři roky se následně přemístil opět do KHL, v níž oblékal dres Slovanu Bratislava. V ročnících 2013/14 a 2014/15 dokonce na dresu nosil kapitánské "C" a patřil mezi opory mužstva. Od ročníku 2016/17 už ale opět oblékl dres Bílých Tygrů a ukázal, že ze své rychlosti nic neztratil. Týmu nakonec pomohl k zisku stříbrných medailí a Prezidentského poháru.

V nové sezoně by měl patřit mezi nejzkušenější hráče libereckého kádru.

Zajímavost: Milan Bartovič Slovensko nereprezentoval pouze v hokeji, ale zúčastnil se v dresu východních sousedů i MS 2007 v in-line hokeji.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner