Karta hráče

Fotografie není přiložena26 Petr Jelínek28 Jan Plodek
27
Michal Plutnar
Michal Plutnar
obránce
Narozen21. 2. 1994
Výška189 cm
Váha87 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

S hokejem začínal tento nadějný hráč v pěti letech v Chotěboři. V mládežnických kategoriích se ale přesunul do Havlíčkova Brodu, jehož dres oblékal až do svých šestnácti let. Zde si ho vyhlédli Bílí Tygři, kam se pro ročník 2010/2011 přesunul, působení pod Ještědem ale brzy skončilo, když se Plutnar rozhodl odejít do zámoří.

Tam se stal hráčem týmu Tri-City Americans a postupně nakukoval také do mládežnických reprezentačních, kde mu ale situaci komplikovalo právě působení ve Spojených státech. Protože se totiž jeho klub dostal do play-off, přišel tento talentovaný obránce o možnost startu na mistrovství světa hráčů do 18 let, které se hrálo ve stejnou dobu v České republice.

To si ale vynahradil v sezoně 2013/2014, když byl nominován na šampionát dvacítek a zde se s týmem prezentoval solidními výkony, i když nakonec Češi po divokém čtvrtfinále s Finskem skončili bez bojů o medaile.

Vzhledem k tomu, že si ale nedokázal za mořem vybojovat smlouvu v některém z týmů NHL, rozhodl se od nové sezony vrátit do rodné vlasti. Zvolil si dres Liberce, ve kterém Plutnara čekaly premiérové starty v nejvyšší české hokejové soutěži.

V extralize však nakonec naskočil pouze do 21 duelů, větší porci sezony strávil na farmě v Benátkách nad Jizerou, kde byl jednou z defenzivních opor týmu. V ročníku 2015/16 se natrvalo usadil v A-týmu, kde naskočil v základní části do 44 zápasů a také do osmi duelů play-off. Také on tak byl u historicky premiérového titulu Bílých Tygrů.

Ročník 2016/2017 nevyšel mladému bekovi úplně podle představ, protože vinou zranění musel část sezóny vynechat. I tak ale stihl nastoupit do šestnácti zápasů za Liberec a dalších devatenácti za prvoligové Benátky nad Jizerou. Věříme, že v ročníku 2017/2018 bude obránci se sedmadvacítkou na dresu sloužit zdraví a bude tak moci předvést svůj potenciál naplno.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner