Karta hráče

Michal Nedvídek
brankář
Narozen13. 5. 1987
Výška184 cm
Váha80 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Talentovaný brankář Michal Nedvídek se narodil 13. května 1987 ve východočeském Opočně. S hokejem však začínal již v Liberci, a jak to již bývá, dovedl ho k hokeji jeho tatínek, který svého syna vzal na veřejné bruslení do Liberce. Pětiletého „klučiny“ si všiml trenér přípravky Adamec, pod kterým absolvoval své první hokejové „krůčky“. Překvapivé je, že Michala to do branky ze začátku netáhlo a hrál především v poli jako klasické levé křídlo. Docela mu to i šlo a měl poměrně jednoduchý styl. Vzal kotouč na modré a mazal k brance, kde ihned zavěsil kotouč do sítě. Ještě nic netušící budoucí brankář Tygrů měl však problémy s ofsajdem, ve kterém byl až moc často nachytáván. Do branky se ale dostal úplnou náhodou. Trenér Adamec neměl pro jeden zápas brankáře, a tak se zeptal rodičů Michala, jestli by jejich syn nechytal v brance. Od té doby už mezi třemi tyčemi zůstal a za svůj vzor si vybral legendu Martina Brodeaura z New Jersey.

V osmi letech přešel Michal na klasickou školu hokejistů – školu U Školy. Byli ve třídě samí kluci – hokejisti. Jejich ročník měl vcelku úspěchy a jemu samotnému se také dařilo. Získal i několik cen pro nejlepšího gólmana turnaje. V deváté třídě byl vybrán do reprezentace Libereckého kraje a po turnaji s ostatními kraji byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem týmu. Na přelomu základní a střední školy se pak probojoval mezi nejlepší gólmany v republice a zúčastnil se reprezentačního kempu do 16-ti let, který se mu velmi vydařil.

V dorostu nebyl Michal daleko od toho, pověsit brankářské betony na hřebík. Měl totiž výborného konkurenta v týmu a prakticky celý rok strávil na střídačce a místo hokeje se věnoval více studiu. Dorostu se ale sezóna příliš nevydařila a v následujícím ročníku si stoupli na střídačku trenéři Čermák – Špinka. Michalovi se povedla letní příprava a od nových trenérů dostal důvěru a stal se jedničkou. Po ukončení sezóny následoval přesun z dorostu do juniorů. Zde ho měl pod svými trenérskými křídly opět trenér Čermák a usnadnil mladému brankáři přechod do nejstaršího mládežnického oddílu Liberce. První rok se „Méďa“ pravidelně střídal se svým o dva roky starším kolegou a sezóna se celkově celé juniorce povedla, když skončila na třetím místě v republice.

V další sezóně se juniorky ujal Skrbek a i od tohoto trenéra dostal Michal důvěru. Junioři měli v základní části dobré výsledky, jenže v play-off skončili už v prvním kole. Talentovaný brankář odchytal nejvíce času ze všech gólmanů v extralize, což mu vyneslo další pozvánku do „repre“.

S dresem s lvíčkem na prsou měl Michal již zkušenosti. Poprvé ho okusil o Vánocích roku 2004, kdy byl pozván do reprezentace „18“ pro Turnaj pěti ve Švýcarsku. Poté již přišla zmíněná pozvánka na konci sezóny 2005/06, díky které se Michal podíval na turnaj „dvacítek“ v Rusku. Michal se v Rusku předvedl a přivezl si domu mimojiné i cenu pro nejlepšího hráče zápasu. I těmito výkony si Michal řekl o pozornost reprezentačních trenérů pro další sezónu. Na přelomu srpna a září byl s „dvacítkou“ na turnaji ve Švédsku a v listopadu absolvoval Turnaj čtyř v České republice, kde byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a po skončení turnaje oceněn jako jeho nejlepší brankář.

Před sezónou 2006/07 si Michala trenér brankářů Kapoun vytáhl do „áčka“ a pokoušel se prodrat do hlavního týmu. To se mu také povedlo a poprvé tak nakoukl mezi seniory. Povedla se mu letní příprava, kde se mohl hodně věcí naučit od zkušeného Milana Hniličky. Soutěž zahájil ale Nedvídek jako jednička juniorky a trojka v áčku, ve kterém se mu povedlo nastoupit ke čtyřem extraligovým duelům. Poté přeskočil poprvé i mantinely 2. ligy mužů, kde nastoupil v dresu nedalekého Jablonce nad Nisou.

V další sezóně zamířil mladý Tygr opět sbírat cenné zkušenosti do jednoho z menších klubů. Ovšem oproti působení v sousedním Jablonci dostal příležitost hrát ještě o stupeň výš, celý ročník odchytal v prvoligové Třebíči. A nevedlo se mu vůbec špatně! Stal se týmovou jedničkou, když dokázal předčit o sedm let staršího konkurenta. Celkově odehrál pětatřicet utkání a opět ukázal, že má ambice na to hrát elitní českou soutěž.

Pro sezónu 2008/09 vytvořil Michal brankářskou dvojici se Stejskalem v Benátkách, nové farmě Liberce. Nakonec nastoupil za Středočechy k jedenácti zápasům, ale s průměrem 4,44 branky na zápas zaostal za svým loňským výkonem. Dvakrát nastoupil i za českolipské Predátory. Další rok se chtěl „Méďa“ poprat o místo v A-týmu Bílých Tygrů, ale letní příprava mu nevyšla podle představ a v úvodu soutěže nechytal ani za Benátky nad Jizerou. Jenže v průběhu roku se talentovaný brankář zvedl a nakonec vytlačil jedničku farmářského týmu z branky. S průměrem 2,21 branky na zápas dal zapomenout na loňský nevydařený ročník a i na malátnou přípravu. Záložní tým Severočechů se probojoval do předkola play-off, kde nestačil na Znojmo.

Následující přípravu dostal Michal příležitost v přípravě Bílých Tygrů, když vychytal Kladno (2:0) v Tipsport Hockey Cupu, pak ale v Jondsorfu nedokázal zastavit Tučňáky z Bremerhavenu. Bílí Tygři ho tak poslali na farmu do Benátek nad Jizerou, kde odchytal deset zápas s průměrem přes tři branky na zápas a po většinu sezóny kryl záda Jiřímu Stejskalovi.

Schultz Petr, aktualizace červenec 2011


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Méďa.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

MS U20 2007 Švédsko, Univerziáda 2009 Čína.

Sportovní vzor

V mládí Martin Brodeur.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Česká – králík, chlupaté knedlíky, zelí.
Zahraniční – marinovaná kuřecí křidýlka na medu, bylinková bageta.

Oblíbená restaurace

Potrefená husa, La Fonduta.

Oblíbený film

Komedie (Slunce seno...)

Oblíbená hudba

Rock.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Squash, tenis, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Mazda RX 8, Nissan 350Z.

Dovolená snů

Klid, pohoda, příjemná společnost.

Koníčky, záliby

Auta, cestování.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner