Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Petr Kolmann17 Lukáš Derner
13
Matouš Bělohorský
Matouš Bělohorský
útočník
Narozen7. 1. 1998
Výška189 cm
Váha90 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Matouš Bělohorský se narodil 7. ledna 1998. Urostlý útočník o sobě poprvé dal vědět v mladším dorostu Bílých Tygrů, v němž v sezóně 2012/2013 bodoval pětašedesátkrát v dvaatřiceti utkáních. I proto se v následující sezóně dočkal více prostoru ve starším dorostu, kterému na jaře roku 2014 pomohl k historicky největšímu úspěchu liberecké mládeže, k titulu mistrů republiky.

Za výkony v sezóně 2013/2014 se Matouš dočkal sladké odměny v podobě své první pozvánky do reprezentace. S ní se ukázal také na Zimním festivalu evropském mládeže EYOWF 2015 a výraznou měrou se podílel na zisku stříbrné medaile. Zbytek roku však Bělohorský spíše promarodil, ve starším dorostu odehrál pouhých 19 zápasů.

Před sezónou 2015/2016 přišla pro Matouše velká šance v podobě zámořského angažmá v Rimouski Océanic. Právě s tímto týmem se probojoval až do vyřazovacích bojů QMJHL, avšak tam vypadl trochu nečekaně už v prvním kole. Nestačily ani dva jeho góly. Brzký výpadek mu alespoň otevřel cestu na šampionát do osmnácti let, na kterém v českém národním dresu dokráčel do čtvrtfinále a na celém turnaji zaznamenal dvě asistence.

V ročníku 2016/17 hrál převážně za liberecké juniory, za které nastoupil k 26 zápasům. Své si ale odehrál i v prvoligových Benátkách, kde se rozhodně neztratil. S farmou tygřího „A" týmu si nakonec zahrál i vyřazovací část WSM ligy.

Přezdívka: Bělda

Kdy a kde s hokejem začínal: v sedmi letech v Liberci

Největší hokejový úspěch: 2. místo na EYOWF v Lichtenštejnsku

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: rodina

Oblíbený klub NHL: Chicago Blackhawks

Oblíbená písnička: nemá

Rodina/kariéra: rodina

Hotel/stan: hotel

Pivo/víno: pivo

Film/kniha: film

Největší zlozvyk: telefon

Oblíbený spoluhráč: Milan Bartovič

Pán prstenů/Star Wars: Star Wars

Prsa/zadek: obojí

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner