Karta hráče

Martin Rýgl
obránce
Narozen14. 5. 1986
Výška189 cm
Váha90 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Rodák z Jablonce nad Nisou, kde se také 14. května 1986 narodil, začal s hokejem v Liberci. Ve městě pod Ještědem prošel postupně všechny mládežnické kategorie. V sezóně 2002/2003 si připsal za dorost Liberce 35 startů, ve kterých obohatil své konto o pěkných šestnáct kanadských bodů. Příští rok tak už odehrál Martin Rýgl za juniorku severočeského klubu. Za naděje libereckého hokeje nasbíral v 55 zápasech fantastických 30 bodů (8+22) a stal se hlavní oporou týmu. Jeho skvělé výkony mu vynesly pozvánku do reprezentační „18“, za který sehrál několik duelů, ve tvrdé konkurenci se však na šampionát neprobojoval.

V sezóně 2005/2006 tak poprvé nastoupil i za muže. Většinu ročníku strávil Martin v druholigovém Vrchlabí a v prvoligové Jihlavě a Berouně. Extraligové mantinely poprvé přeskočil 2. prosince 2005 proti Kladnu. Další ročník nastupoval šikovný bek v první lize za Beroun a Mladou Boleslav. K tomu ještě přidal 33 startů za „A“ tým Bílých Tygrů a 21. ledna 2007 i svou první branku v extralize (bylo to proti Litvínovu), premiérově pak nastoupil v play-off extraligy. Na konci sezóny si tak i on mohl přes hlavu převléknout bronzovou medaili. Následujícím ročník chtěl talent libereckého hokeje zúročit své zkušenosti, ale díky příliš velké konkurenci v zadních řadách severočeských šelem byl nucen většinu sezóny odehrát na tehdejší farmě Liberce ve Vrchlabí.

Následující sezónu 2008/2009 se rozhodl zkusit své štěstí v jiném extraligovém městě, tedy u Orlů ve Znojmě. Za znojemské dravce odehrál 38 zápasů, ve kterých nasbíral 9 bodů (3+6) a jen 8 trestných minut. Další zkušenosti sbíral na Hané, kde za tamní prvoligové kohouty z Olomouce odehrál 15 zápasů. Na jižní Moravě se v orlím dresu vypracoval mezi nejlepší beky v extralize, a když se Znojmo rozhodlo, že soutěž prodá do Brna, dohodl se Martin na přestupu do Liberce.

Sotva co Martin oblékl staronový dres Bílých Tygrů, tak hned skóroval. V prvním přípravném zápase proti Litvínovu se okamžitě zařadil mezi střelce a ukázal vedení Liberce, že jeho příchod z jihu Moravy bylo správné rozhodnutí. V úvodu sezóny se vyplňovaly dotazníky a v kolonce „Přezdívka“ mu tým napsal – Ředitel. „ Nový Ředitel“ liberecké kabiny nastoupil v sezóně 2009/10 k 51 zápasům a s 11 kanadskými body se stal čtvrtým nejproduktivnějším bekem týmu. Ve vyřazovacích bojích pak vypomohl 3 body (2+1) libereckým šelmám až do semifinále. Talentovaný obránce byl v sezóně nasazován hodně na přesilové hry, kde plnil roli odstřelovače od modré. V průběhu roku si odbyl i své povinnosti na farmě v Benátkách, kde ve čtyřech zápasech nasbíral jednu branku a stejný počet přihrávek.

Další sezónu začal rodák z Jablonce nad Nisou v tygřím dresu a stihl odehrát čtyřiadvacet duelů, ve kterých si připsal jen tři asistence. Veliká konkurence v zadních řadách Liberce nakonec vyústila v Martinovo hostování v Mladé Boleslavi. Za Středočechy nastoupil ale pouze ke dvěma duelům, než se pak zranil a sezóna pro něj předčasně skončila. V průběhu roku stačil ještě Rýgl vypomoci Benátkám nad Jizerou v první lize šesti body v deseti zápasech.

Petr Schultz, aktualizace červenec 2011


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Ředitel.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Čekám.

Sportovní vzor

Armstrong.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Kuřecí maso, těstoviny – losos.

Oblíbená restaurace

Potrefená husa.

Oblíbený film

České filmy, americké komedie.

Oblíbená hudba

Kabát.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Tenis, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Audi.

Dovolená snů

Bahamy.

Koníčky, záliby

Tenis, fotbal.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner