Karta hráče

49.kolo 1.3.2019 HC VERVA Litvínov vs Bílí Tygři Liberec 6:3 0 0 0 -1 0
48.kolo 24.2.2019 Bílí Tygři Liberec vs Mountfield HK 6:3 2 0 2 +4 0

Profil hráče

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný klubu ze svého rodného města. Většinu školních let hrál jako útočník a až v deváté třídě se z něj kvůli nedostatku obránců stal bek. V sezóně 2003/2004 zaznamenal první kontakt se seniorským hokejem. Tehdy si ho vybrala Mladá Boleslav, za kterou už krátce hrál v juniorce, a především během ročníku 2004/2005 ve městě automobilů nasbíral cenné zkušenosti.

Další sezónu už odehrál celou za Bílé Tygry a připsal si dvaačtyřicet startů v základní části a další čtyři během nevydařeného čtvrtfinále play-off. Vše nasvědčovalo tomu, že se řízný bek natrvalo usadí v liberecké sestavě, ale v nabitém kádru nebylo jednoduché se prosadit, a Lukáš tak putoval na roční hostování do Plzně.

Když se milovník AC/DC do Liberce vrátil, vypomohl Tygrům k zisku bronzových medailí, ale v dalším ročníku jeho hokejová cesta opět nabrala směr Plzeň. Tentokrát jen na 4 měsíční hostování. V dalších dvou sezónách nedostával bek v nejlepších letech stále mnoho prostoru a spekulovalo se o jeho možném odchodu do zahraničí. Nakonec se ale Derner rozhodl opět pro Liberec a udělal dobře.

Po omlazení kádru pro ročník 2009/10 se zařadil mezi nejzkušenější a nejvytěžovanější hráče Bílých Tygrů. Svými dobrými výkony si řekl poprvé ve své kariéře o hokejový dres s „lvíčkem“ na prsou. I v dalších sezónách se liberečtí fanoušci mohli těšit z tvrdé hry rázného defenzivního beka, který se nakonec stal i služebně nejstarším Tygrem.

Během mistrovského ročníku zažil Lukáš Derner svou zatím nejúspěšnější sezonu. Přestože plnil spíše defenzivní úkoly, hrál ve skvělé formě a posbíral devět bodů za čtyři branky a pět asistencí, což je jeho dosavadní sezónní maximum. Na dobré výkony se mu podařilo navázat i v následujících sezónách, kdy patřil mezi pilíře zadních řad Bílých Tygrů a navíc byl i produktivní. Také díky jeho příspěvku se Tygrům podařilo získat stříbrné extraligové medaile.

Služebně nejstarší Tygr patří i nadále mezi defenzivní pilíře libereckého klubu a jeho spojení s organizací Bílých Tygrů bude díky podpisu nového kontraktu platit také minimálně v dvou dalších sezonách.