Karta hráče

Leoš Čermák
útočník
Narozen13. 3. 1978
Výška188 cm
Váha97 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

S hokejem začal robustní útočník na Moravě, v Třebíči. U jeho začátků stál, jako ve většině případů otec. „Zpočátku jsem bruslil na rybníku a potom na veřejném bruslení. S opravdovým hokejem jsem začal někdy v šesti, nebo sedmi letech, kdy mne táta, mimochodem hokejový fanatik, dovedl na zimní stadion v Třebíči,“ zavzpomínal Leoš Čermák. V době hokejových začátků se o libereckého útočníka „otřely“ i další sporty, například fotbal, ale hokej vítězil a také zvítězil na celé čáře. Poměrně dlouho byla hokejovým domovem Leoše Čermáka Horácká Slavia Třebíč. „Už od základní školy jsem chodil do hokejové třídy. Musím říci, že v Třebíči byly podmínky pro mládež velmi dobré, pracovalo se tam kvalitně, měli jsme dobré trenéry i slušné zázemí. Já jsem v Třebíči hrál s vyjímkou jedné sezóny, kdy jsem hostoval v juniorské extralize ve Slavii Praha až do dvaceti let,“ podotkl Leoš Čermák.

Do velkého hokeje pomohl Leoši Čermákovi trenér Šindel. Znal ho z působení v Třebíči, kde sám nějaký čas trénoval, takže si ho vytáhl nejen na zmíněný „juniorský“ rok do Slavie, ale společně s Vladimírem Růžičkou ho sledoval i v sezóně 1999-2000, kdy hrála Třebíč play-off 1. ligy. Poté následoval přestup do Slavie Praha, do extraligy. Hned v první sezóně v Praze si Leoš Čermák zahrál i extraligové play-off. Svého největšího úspěchu v dosavadní kariéře ale dosáhl nikoliv se Slavií, ale ve Vítkovicích a to v sezóně 2001-2002. „Byl jsem vytrejdován za Josefa Štrauba, vedení Slavie chtělo oživit tým. Mne to paradoxně pomohlo ještě více. Dostal jsem se totiž do týmu, který podával vynikající výkony, dělali jsme dlouhé šňůry vítězství. Všechno gradovalo v play-off, kde jsme prohráli až ve finále se Spartou.,“ zhodnotil titul vicemistra extraligy Leoš Čermák. V sezóně 2002-2003 si slávistický útočník vyzkoušel ruské angažmá, ale po roce se vrátil do extraligy, do Slavie. V následujícím roce zde ale odehrál jen 12 utkání a poté začal psát svoji „Tygří“ historii. „Ve Slavii Praha jsou hráči pod velikým tlakem, stačí, když se člověku nevede dva, nebo tři zápasy a už se mluví o trejdu. Je to psychicky dost náročné. V tomto směru je Liberec klidnější. Ne že by tu nebyl na hráče tlak, nebo nezáleželo na výsledcích, to rozhodně ne, ale přeci jen, ten přístup je jiný, klidnější. Také mám více volnosti, trenér mne nabádá, abych hrál s pukem, takže přišly i nějaké góly,“ rekapituloval Leoš Čermák.

Leoš je bojovník a jde za každým byť zdánlivě ztraceným pukem a pokud se mu ho podaří získat, je velmi nebezpečný. Jeho předností je velmi dobrá technická vybavenost, síla a již zmiňovaný důraz. Své schopnosti předvedl naplno v sezóně 2004/2005, kdy patřil k nejproduktivnějším hráčům hráčů Bílých Tygrů. Výborně hrál i v play off, bohužel ho v zápase semifinále s Pardubicemi zranil nešikovným faulem hokejkou protihráč Koukal a pro Leoše sezóna po vážném zranění oka skončila. aktualizace Jan rachota - říjen 2005

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner