Karta hráče

Jiří Hunkes
obránce
Narozen31. 7. 1984
Výška183 cm
Váha85 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Jiří Hunkes se narodil 31. července 1984 v Brně. Zde také začal s hokejem poté, co navštěvoval speciální hokejovou třídu na známé sportovní škole Úvoz. K hokeji, jak už to tak bývá, přivedli Jirku rodiče. V mládí hrál tento bek ještě tenis a fotbal, poté však dostaly hokejka a puk definitivní zelenou.

Do velkého hokeje nakoukl v Třinci, kam přestoupil ještě jako perspektivní dorostenec v sezóně 2000/2001. Hunkes začal poměrně záhy dokazovat, že má v sobě dostatek talentu (pozn. od 16 let byl také pravidelným členem mládežnických reprezentací), a tak nebylo překvapením, že si v roce 2002 zahrál na světovém šampionátu do 18 let. Ve slovenských Piešťanech pomohl tehdy i on ke světovému bronzu.

Do extraligy poprvé nakoukl v sezóně 2002/2003, kdy mu při zápase s Českými Budějovicemi bylo pouhých osmnáct let. Stihl si tehdy připsat sedm startů bez bodového zápisu. V tomto roce, kromě Třince, působil i v dresu Hvězdy Brno a juniorů Třince, kde se mu bodově dařilo o poznání lépe.

V následující sezóně sehrál „Hunky“ plných devětapadesát zápasů, ve kterých ale vystřídal hned tři dresy. Kromě juniorského a seniorského dresu Ocelářů navlékl v devíti případech i dres havířovských Panterů. Dáreček na závěr sezóny obdržel od reprezentačních trenérů. Ačkoliv ho trenér Hadamczik nezařadil do konečného mužstva pro MS dvacetiletých ve Finsku, trenéři „A“ týmu si na perspektivního beka vzpomněli a nechali ho naskočit do přípravného zápasu před MS proti Francii.

V sezóně 2004/2005 byl důrazný bek již klíčovým členem třinecké defenzivy, když si v jedenapadesáti duelech připsal čtyři asistence. Jelikož Oceláři v sezóně, ozdobené startem hráčů z NHL, nepostoupili do play-off, pomohl Hunkes v závěru sezóny k postupu do první ligy Prostějovu.

V další sezóně jeho extraligová hvězda zazářila naplno a narostlo i jeho bodové konto. V devětačtyřiceti zápasech základní části si připsal šestnáct bodů za čtyři branky a dvanáct asistencí. V play–off pak ve čtyřech zápasech nebodoval. I přesto se však dočkal zasloužené pozvánky do reprezentace, nejprve se dostal do nominace na Švédské hry, a poté i na přípravný zápas před MS proti Slovákům. Do konečné nominace pro šampionát v Rize se však technický obránce nedostal. I tak upoutal pozornost vedení finského týmu Lukko Rauma a před sezónou 2006/2007 zamířil na sever Evropy. Za Raumu odehrál třiatřicet zápasů a získal sedm bodů. Během sezóny se však stěhoval, když zamířil do dalšího finského klubu Pelicans Lahti. Zde si ve třinácti zápasech připsal čtyři body (2+2), v play-off pak v šesti utkáních bod nezískal. Ve Finsku byl po Sičákovi druhým nejproduktivnějším českým obráncem.

Před sezónou 2007/2008 se Jiří Hunkes rozhodl pro návrat do Čech a jeho novým působištěm se stali Bílí Tygři Liberec. V kabině se tehdy potkal se spoluhráči z národního týmu či Třince - Pletkou, Žabkou, Hniličkou a Pabiškou. Hned v první sezóně pod Ještědem patřil k oporám zadních řad a podílel se na tažení Severočechů až do semifinále play-off. Během celého roku tehdy vynechal jen jedno soutěžní utkání Liberce. Další ročník už pro Jirku tak povedený nebyl, trápení Tygrů postihlo i jeho, a tak se v prosinci na dvanáct zápasů přesunul na hostování do Mladé Boleslavi. Po návratu ještě stihl nevydařené předkolo play-off s Vítkovicemi, po kterém se obranné řady Liberce hodně proměnily, Jirka ale zůstal.

V ročníku 2009/10 se „Hunky“ zařadil mezi hlavní beky družiny trenéra Kalouse a stal se nejproduktivnějším obráncem týmu – 22 bodů (6+16). Celkově pak šestým nejproduktivnějším Tygrem, což mu vyneslo i pozvánku do reprezentace. Dostal se do širšího výběru pro Mistrovství světa v Německu, do zlatého týmu se ale neprobojoval. V průběhu sezóny ale prodělal zranění čelisti, a tak nastřádal „jen“ 36 extraligových startů. V play-off pak pomohl Tygrům až do semifinále, kde Severočeši vypadli s Pardubicemi 4:0 na zápasy.

Ondřej Flanderka - září 2009
Petr Schultz - aktualizace, červen 2010

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Hunky, Huny.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

3. místo na MS do osmnácti let.

Sportovní vzor

Zdeněk Blatný.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Steak.

Oblíbená restaurace

Borgo Agnese.

Oblíbený film

Gladiator.

Oblíbená hudba

Kabát, U2.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Fotbal, tenis.

Oblíbené auto, motorka

Audi RS 6.

Dovolená snů

Karibik.

Koníčky, záliby

Kino,Xbox.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner