Karta hráče

1. kolo 18.9.2020 Bílí Tygři Liberec vs HC Dynamo Pardubice 7:1 1 0 1 +1 0
GČC 4 13.8.2020 BK Mladá Boleslav vs Bílí Tygři Liberec 8:2 0 0 0 0 0

Profil hráče

Šikovný útočník Jan Šír nepatří mezi nejvyšší útočníky, ale jeho kvality to nijak nesnižuje. S hokejem začal v brzkém věku a je jedním z těch, co hrají za Bílé Tygry už od začátku své kariéry. V sezóně 2013/14 se zúčastnil Zimní olympiády dětí a mládeže, kde reprezentoval Liberecký kraj, za který odehrál 6 zápasů. O rok později už si odbyl premiéru v mladším dorostu Bílých Tygrů.

V prvním ročníku se v nejmladší akademické kategorii spíše rozkoukával, i když patnáct bodů v 38 utkáních není vůbec špatný výkon. Ten další už ale zářil. V třiceti šesti zápasech si připsal třicet tři kanadských bodů, což mu vyneslo druhé místo v týmovém bodování. Navíc nosil na svém dresu kapitánské céčko. Tento rok si navíc okořenil patnácti zápasy za starší dorost, ve kterých se rozhodně neztratil.

V další sezóně se nejmladší z bratrského klanu Šírů vypracoval na jednu z opor staršího dorostu. Třicet sedm bodů ve čtyřiačtyřiceti střetnutích vyneslo Šírovi nejen sbírání zkušeností v juniorském tým, ale také první pozvánku na turnaj reprezentace do sedmnácti let. Se starším dorostem si vyzkoušel také vyřazovací boje, stejně jako o rok dříve v mladší kategorii ale neprošel přes první kolo.

Šír se postupně propracoval až mezi opory nejstarší mládežnické kategorie a pravidelně nastupoval i v prvoligových Benátkách. I nadále reprezentoval Českou republiku na juniorských turnajích a v sezóně 2019/20 se dokonce zúčastnil i mistrovství světa do 20 let v Třinci a Ostravě, kde patřil mezi nejdůležitější útočníky svého týmu. V stejném ročníku se začal prokousávat do sestavy Bílých Tygrů, s kterými získal Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Sparta Praha