Karta hráče

Jan Plodek
útočník
Narozen26. 11. 1978
Výška174 cm
Váha82 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Hokejová kariéra Jana Plodka je až na několik zápasů spjata s libereckým hokejem. Nejprve to byl Stadion Liberec, poté Bílí Tygři Liberec. Jeho začátky poznamenal jako ve většině případů otec, který ho k tomuto sportu jakožto sám aktivní brankář přivedl. Honza spolu se svým dvojčetem Milanem pak začali chodit do hokejové třídy ve škole U školy a hokej se stal jejich hlavní prioritou.

Do seniorského hokeje nahlédl v ročníku 1996/1997, tehdy si ještě v dresu Stadionu Liberec vyzkoušel 1. ligu. I když vedle toho ještě hrál za juniorku, stejně jako rok poté. Výrazně se liberecký patriot prosadil v sezóně 2000/2001, tehdy totiž pomohl Tygrům ke druhému místu a o další rok později už patřil k jednomu ze strůjců postupu do extraligy. Trenér Jandač mu hodně věřil a dával hodně příležitostí na ledě.

Další dva roky tak Honza patřil ke stabilním oporám týmu, který získával zkušenosti mezi českou hokejovou elitou. I přestože byl kádr pro další sezónu - 2004/2005 doplněný hráči z NHL, dokázal se v něm „Ploďák“ udržet. Většinu zápasů odehrál v nepopulární čtvrté lajně, která mnoho prostoru na ledě nedostává, i přesto se však dokázal prosazovat. Ve dvojici s Janem Víškem ukazovali soupeřům svou mladickou dravost a chuť hrát, dokázali si vytvořit šance i proti silným klubům.

Po výluce dal trenér Paleček dohromady trio odchovanců – Klimenta, Plodek, Víšek – a to se ihned stalo miláčkem libereckého publika. Všichni tři navíc po příchodu trenéra Gregora v sezóně 2007/2008 začali pravidelně bodovat a stali se postrachem soupeřů. Pro Jana Plodka, to byla dosud asi životní sezóna, během které se poměrně dlouho pohyboval na horních příčkách extraligové produktivity. Tehdy ho podle některých neprávem minula reprezentační pozvánka, kterou by si šikovný centr zasloužil. V závěru tolik povedeného ročníku přišlo ale zranění kolena a to Honzu zlobilo nejen při play-off, ale především kvůli němu nestihl velkou část letní přípravy před další sezónou. Ta nepatřila k těm nejpovedenějším jak pro Honzu, tak pro celý Liberec. Vedle dvaatřiceti extraligových klání stihl i šest zápasů za farmu, kde se byl po zranění rozehrát. Trenéři navíc i kvůli zranění Jana Víška museli rozpustit řadu K – P – V.

Ani v sezóně 2009/10 se nevyhnul Honza zdravotním lapáliím a vinou toho odehrál jen 37 zápasů. Navíc si „vytvořil rekord“ v osobních trestech, když nasbíral na něho nevídaných 39 trestných minut. Tato kolonka se zvětšila hlavně díky nešťastné nehodě, kdy liberecký útočník nechtěně u mantinelu narazil pardubické Buchteleho, za což si odpykal i disciplinární trest na tři zápasy, jeho první v životě. Liberecký patriot se probudil bodově hlavně v play-off, kde pomohl kočkovitým šelmám přes předkolo až do semifinále. V průběhu roku sehrál i tři zápasy za farmářský celek v Benátkách nad Jizerou, ale výrazně do statistik první ligy nepromluvil.

Postupně se s postupem kariéry přesunul spíše na farmu, kde v následujících letech patřil k tahounům mužstva. Další pozvánka do A-týmu Bílých Tygrů přišla až v mistrovské sezoně 2015/16, kdy byl Plodek povolán k utkání s úřadujícími šampion, Litvínovem. Následně naskočil celkem do čtyř duelů a připsal si dva kanadské body. Uvidíme, zda svou už tak širokou sbírku rozšíří také v ročníku 2016/17.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner