Karta hráče

Fotografie není přiložena3 Marek Schwarz
2
Filip Novotný
Filip Novotný
brankář
Narozen6. 5. 1991
Výška182 cm
Váha84 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec jihlavské Dukly nakoukl do dospělého hokeje vskutku brzy. Už jako šestnáctiletý si totiž odbyl debut v A-týmu Jihlavy v ročníku 2006/07. Tehdy už navíc pravidelně naskakoval jako jednička v juniorské extralize, kde si ho vyhlédla Sparta Praha. V nové sezoně tak již oblékal dres s tradičním „S“. Tehdejší tým nakonec dokráčel v extralize juniorů až pro bronzové medaile.

O rok později přidal dalších několik startů mezi dospělými během hostování v Jihlavě a s reprezentační osmnáctkou si zahrál na světovém šampionátu. Průlomová však pro Novotného byla sezona 2010/11, kdy poprvé naskočil také v nejvyšší české hokejové soutěži, v extralize, kde v deseti duelech hájil branku Sparty. Také v této sezoně sbíral i reprezentační zkušenosti, tentokrát v národním týmu do dvaceti let, s nímž však na mistrovství světa bojoval o udržení mezi elitou.

V následujících letech sbíral zkušenosti především na hostováních v první lize, ale další velký zlom v jeho kariéře přišel v ročníku 2014/15, kdy se probojoval na post jedničky Sparty. Svými výkony oslovil ruský Metallurg Novokuzněck, v jehož dresu si vyzkoušel milionářskou KHL, v prosinci se však rozhodl vrátit do Sparty.

Vzhledem k problémům s gólmany, které museli Bílí Tygři řešit v prosinci v důsledku zranění Marka Schwarze, se nakonec Liberec rozhodl pro jeho měsíční zapůjčení. Novotný tak putoval na hostování na farmu v Benátkách nad Jizerou, která je zároveň farmou našeho týmu, a bude se připravovat s A-týmem Bílých Tygrů.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner