Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec popradského hokeje byl už v mládežnických letech velice produktivní, čímž si kromě pozvánek do reprezentačních výběrů řekl také o brzké zkušenosti v A – týmu. V nejvyšší slovenské lize pravidelně nastupoval již od osmnácti let, načež se odebral do Karlových Varů, kde svůj talent rozvíjel v mezinárodní juniorské MHL.

Podstatnou kariérní metu Gríger zaznamenal v sezóně 2013/14, kdy exceloval na MS dvacítek a stal se šestým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Stačilo mu k tomu jen pět zápasů, ve kterých si připsal deset bodů! Nebylo překvapením, že o rok později přišel první start i gól za seniorskou reprezentaci.

Od ročníku 2015/16 se Gríger už napevno zabydlel v dospělém hokeji. Nejdříve hostoval v prvoligové Jihlavě, avšak netrvalo dlouho a stal se důležitým článkem sestavy Varů. Ani jeho dvacet bodů nicméně v sezóně 2016/17 nezabránilo pádu Energie do první ligy. I díky Grígerově přičinění se ale Západočeši nejrychlejším možným způsobem do extraligy vrátili.

V ročníku 2018/19 se slovenský forvard blýskl 33 body, aby další sezónu přidal ještě o čtyři více a přispěl k postupu Energie do předkola play-off. Z jeho patnácti tref navíc bylo hned šest vítězných, což jej katapultovalo na první místo této extraligové statistiky. Po životní sezóně se Gríger upsal Bílým Tygrům Liberec.