Karta hráče

Ctibor Jech
útočník
Narozen28. 8. 1983
Výška182 cm
Váha89 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Útočník Ctibor Jech je odchovancem Liberce. Narodil se 28. srpna 1983 ve Frýdlantu v Čechách. O tom, že bude jednou hrát hokej, snad při jeho narození nikdo nemohl pochybovat. K hokeji se dostal díky tátovi, který ho dříve hrál. Vlastně ani neměl jinou cestu, než se stát hokejistou.

Někdy ve třech letech začal pomalu bruslit, poté se přes hokejovou základnu věnoval hokeji dál. Jeho prvním koučem se stal otec. Táta ho vedl od třetí třídy až do dorostu jako hlavní trenér, po něm přišel pan Čermák, Černý a Plíhal, kteří mu dali šanci v juniorce. Až do dorostu hrál Ctibor centra, pak ale trenéři neměli levé křídlo, a tak ho vyzkoušeli, a kde také už zůstal. Jeho vzorem se v mládí stal Jaromír Jágr a Petr Nedvěd.

V Liberci prošel postupně všemi mládežnickými kategoriemi. Do „A“ týmu se poprvé podíval za působení trenéra Jandače, kdy mu bylo čerstvým osmnáct let (jednalo se o přátelské utkání). Stejný trenér mu dal i šanci zahrát si poprvé extraligu. Bylo tomu v sezóně 2002/2003. Mladý útočník tehdy okusil českou nejvyšší soutěž v šesti zápasech. Převážně však hrál ještě za juniory. V následující sezóně dostal od trenéra větší důvěru. Odehrál 20 zápasů a v nich si připsal své první 4 extraligové body, za dva góly a dvě asistence. V průběhu roku pak hrál ještě napůl v Berouně a měl tak dostatečné zápasové vytížení.

Pak přišla sezóna 2004/05 a v ní výluka v NHL. Do Evropy přišli nejlepší čeští hráči a někteří z nich posílili právě Liberec. Do kádru Severočechů se Jech neprotlačil, a tak po většinu sezóny působil opět v Berouně. Bílým Tygrům pouze vypomohl v několika zápasech, kdy měli velikou marodku. Dík tomu nakonec poprvé v kariéře okusil chuť play-off, ve kterém Tygři vyřadili tým Slavie a obsadili nakonec třetí místo.

Po odlivu hráčů NHL zpět za „velkou louži“ si Ctibor zahrál ve dvaadvaceti soutěžních zápasech extraligy, ale výrazně se bodově neprosadil (0+1), a tak přišlo hostovaní do první ligy. Část sezóny odehrál v dresu Ústeckých Lvů – 24 zápasů a část u Berounských Medvědů – 25 zápasů. V obou prvoligových celkách nasbíral čtyři kanadské body (2+2). Další sezónu měl dravý útočník vyřízen střídavé starty opět do Berouna, v jehož dresu nastoupil k pětačtyřiceti zápasům a zaznamenal dvanáct kanadských bodů. V ročníku 2006/07 si připsal rodák z Liberce i nelichotivý primát. Se 105 trestnými minutami se stal nejtrestanějším hráčem soutěže.

Další sezónu přišel do Liberce slovenský trenér Dušan Gregor, ale ani v jeho týmu se nedokázal „Bora“ naplno prosadit, a tak valnou část ročníku rozdával hity ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži v dresu Vrchlabí. Za D&D Elektromont nastoupil k 41 zápasům a kromě 87 trestných minut nasbíral 4 body. Prvoligovému celku pomohl až do čtvrtfinále, kde jeho tým nestačil na ambiciózní Chomutov.

Ani další rok se dravý útočník neusadil v „áčku“ Bílých Tygrů. Dres Vrchlabí v první lize vyměnil za benátecký, novou hokejovou farmu libereckých šelem. V první lize opět ukázal, že mu je tvrdá hra vlastní a za 37 zápasů nasbíral 106 trestných minut a stal se v této disciplíně čtvrtým nejtrestanějším borcem první ligy. Benátkám nad Jizerou ale pomohl až do čtvrtfinále, kde pod taktovkou trenéra Vladimíra Čermáka podlehl jeho tým pozdějšímu vítězi první ligy Ústí nad Labem.

Liberec po neúspěšné sezóně udělal „čistku“ v liberecké kabině a šanci měli dostat právě mladí hráči. Jedním z nich měl být i syn generálního manažera Liberce Ctibor. Přípravu a i sezónu začal opět v Benátkách nad Jizerou. V dresu farmářského celku zažil svou nejpovedenější hokejovou sezónu a ukázal, že kromě trestných minut dokáže sbírat i kanadské body. V šestatřiceti zápasech nasbíral 14 bodů a vysloužil si pozvánku do mužstva trenéra Kalouse. Nový liberecký lodivod nasadil silového forvarda do patnácti mačů a rodák ze severu Čech se mu za to odměnil dvěma kanadskými body (2+2). V play-off už ho ale trenér Bílých Tygrů nenasadil, a tak si „Vir“, jak mu v kabině spoluhráči říkají, plnil své povinnosti na farmě.

Petr Schultz - červen 2010

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Bora.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Čekám na něj.

Sportovní vzor

Emil Zátopek.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Pizza, svíčková, ovocné knedlíky.

Oblíbená restaurace

Koliba, doma.

Oblíbený film

Gladiátor, Štěstí na dosah.

Oblíbená hudba

Rock, Katapult, Rammstein, Oasis.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Tenis, in-line, fotbal, fitness.

Oblíbené auto, motorka

Cadillac Escalade Ext.

Dovolená snů

Plavba v Karibiku na lodi Freedom of the Seas.

Koníčky, záliby

Sport, filmy, počítač, občas historie.


.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner