Karta hráče

Aleš Stezka
brankář
Narozen6. 1. 1997
Výška193 cm
Váha91 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Nadějný gólman sice začínal s hokejem v Meteoru Třemošná, většinu mládežnického věku ale strávil v mládežnické akademii Bílých Tygrů Liberec. Průlomová pro něj byla především sezona 2012/13, kdy kromě mladšího dorostu strávil značnou část sezony v kategorii starších dorostenců a stihl i premiérový start v juniorce, to vše jako teprve šestnáctiletý.

Dlouho na sebe nedala čekat ani pozvánka do reprezentace do 16 let, která následovala ve stejném roce. O sezonu později se pro změnu výrazně podílel na zatím největším úspěchu liberecké mládežnické akademie, mistrovském titulu staršího dorostu. V létě pak absolvoval Memoriál Ivana Hlinky, v němž pomohl české reprezentaci do osmnácti let k skvělému druhému místu.

I díky těmto výkonům zaujal Stezka skauty z NHL. Ve čtvrtém kole draftu si ho jako 111. celkově vybrala Minnesota a vytáhlý gólman se rozhodl zamířit do zámoří. Ročník 2015/16 tedy absolvoval ve Spojených státech v dresu Sioux Falls Stampede. Neunikla mu ani pozvánka na juniorské mistrovství světa, na němž Česká republika dokráčela do čtvrtfinále.

Po sezoně sice změnil dres, nicméně i nadále působil v rámci soutěže USHL, tentokrát v týmu Chicago Steel. S nimi v současné době stále bojuje v play-off.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | U16
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec