Karta hráče

Fotografie není přiložena
Josef Skořepa
Josef Skořepa
útočník
Narozen28. 12. 1981
Výška187 cm
Váha83 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

V prosinci letošního roku bude odchovanci nymburského hokeje osmadvacet let. První zkušenost s extraligovým hokejem získal bojovník tělem i duší v zářijovém souboji s Plzní. Do té doby působil mezi druholigovými a později také prvoligovými mantinely. Do kádru libereckého áčka si jej vytáhl trenér Jiří Kalous a kapitán benáteckého týmu tak zavítal do kabiny Tygrů.

První kontakt s dospělým hokejem získával dravý útočník v mateřském Nymburce, v jehož druholigovém dresu se objevil již ve svých osmnácti letech. Druhá hokejová liga je pro mladé naděje určitě tou správnou soutěží. Talentovaní hráči se pak posunou o nějaký ten krůček výš a nejinak to bylo i u Josefa Skořepy. Jeho talentu si totiž všimli v prvoligové Mladé Boleslavi a nynější extraligový debutant si v té době připsal první starty ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži.

Ročník 2005/06 byl výrazným mezníkem Skořepovy kariéry. Od řeky Labe se přestěhoval k Jizeře, tedy do Benátek. Hned ve své první sezóně v novém klubu se zařadil mezi opory týmu a jeho výkonnost strmě stoupala vzhůru, stejně jako výkony stále se lepšícího benáteckého celku. V sezóně 2007/08 se ještě vysněný postup do první ligy Benáteckým nepodařil, ale o rok to už Středočechům vyšlo a Josef si připsal úctyhodných 49 kanadských bodů, čímž k postupu přispěl vrchovatou měrou.

Josef Skořepa byl jedním z mála, kdo z druholigového kádru po postupu v týmu zůstal a jak se později ukázalo, bylo to dobrá volba. Oproti druhé lize se musel rychlostně velmi dobře vybavený útočník přeorientovat z amatéra na profesionálního hokejistu. Velmi rychle si vysloužil velkou důvěru trenérů a jeho dres začalo zdobit kapitánské céčko. V základní části a poté hlavně v play-off byl výraznou osobností Benátek a výrazně se zasloužil o historický úspěch klubu.

Benátečtí vstoupili do nové sezóny pravou nohou a jejich kapitán si výbornými výkony vysloužil pozvánku do tygřího týmu. Posunul se tak ve své kariéře opět o stupínek výše.

Tomáš Nejedlo, září 2009

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Skořice.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Postup s Benátkami do první ligy.

Sportovní vzor

Martin Straka

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Knedlo, vepřo, zelo; česká.

Oblíbená restaurace

Pizzerie.

Oblíbený film

Samotáři.

Oblíbená hudba

Techno, haus.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Škoda Octavia RS.

Dovolená snů

Ostrov Bora Bora.

Koníčky, záliby

Posezení s přáteli, spánek.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec