Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Patrik Maier
Patrik Maier
obránce
Narozen6. 11. 1996
Výška180 cm
Váha87 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Slovenský bek Patrik Maier si jako odchovanec Slovanu Bratislava prošel mládežnickými kategoriemi tohoto týmu a za své výkony si vysloužil i pozvánku na mistrovství světa do 18 let v roce 2014. I díky tomu se pro další dvě sezony přesunul do zámoří, kde nastupoval za Kamloops a Moose Jaw Warriors.

Se zkušenostmi se zámořským hokejem se vrátil na Slovensko, kde oblékal dres Nových Zámků. Na ledě dostával výrazný prostor a dočkal se i pozvánky do seniorské reprezentace, v níž si zahrál dvě utkání.

Talentovaného obránce si všimli Bílí Tygři, a tak před sezonou 2017/18 zamířil na sever Čech. V sezoně oblékal nejprve především dres farmy v Benátkách, nicméně později se propracoval až do A-týmu a zaujal také bitkou s plzeňským Ryanem Hollwegem, kdy ukázal, že se nebojí porvat za tým.

V play-off už byl Maier stabilním členem tygří sestavy a pomohl Bílým Tygrům postoupit do čtvrtfinále. Nakonec však musel spolu se spoluhráči zkousnout hořkost vyřazení v sedmém duelu s Hradcem Králové. Pokud Patrik Maier naváže na své výkony z play-off, dá se očekávat, že v nové sezoně dostane ještě výraznější prostor v A-týmu.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner