Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Filip Pyrochta
Filip Pyrochta
obránce
Narozen24. 6. 1996
Výška189 cm
Váha87 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Nadějný obránce Filip Pyrochta je odchovancem Horácké Slavie Třebíč a poprvé oblékl dres Liberce v roce 2010, kdy začal hrát za mladší dorost podještědského celku. Rychle se ale vypracoval a v další sezoně si čas rozdělil mezi mladší a starší dorost. O rok později pak už sotva jen nakoukl do extraligy staršího dorostu, jelikož si vybojoval permanentní místo na soupisce juniorů.

Zkušenosti postupně začal sbírat také na mezinárodní scéně. V sezoně 2013/14 se zúčastnil MS do 18 let a letos byl vůdčí osobností na Memoriálu Ivana Hlinky, kde Češi skončili třetí. Nejen díky těmto výkonům si vysloužil nabídku ze zámoří, kde po dvě sezony působil v juniorských soutěžích.

S řadou nabytých zkušeností se před sezonou 2016/17 vrátil zpět pod Ještěd. Hned při svém prvním extraligovém startu zaujal: Proti Plzni si připsal gól a podílel se na vítězství 2:1. Celkově dostal šanci ke třiačtyřiceti duelům a výrazně se podílel na zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Dalších 11 utkání zaznamenal v play-off, na jehož konci slavil se stříbrnou medailí na krku.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner