Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Tomáš Klouček
Tomáš Klouček
obránce
Narozen7. 3. 1980
Výška187 cm
Váha90 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Klouček je odchovancem Slavie Praha, v české extralize působí pouze po dobu výluky. V NHL zatím odehrál 140 utkání za New York Rangers, Nashville Predators a Atlantu Trashers, kde působil naposledy. Defenzivní obránce je urostlý a měl by do mužstva přinést potřebnou tvrdost. Hráčem pro černou práci byl i ve všech svých dosavadních působištích v NHL.

Sezónu 2004-05 zahájil ve Slavii, která ho ale po 40 odehraných zápasech uvolnila do Třince. V dresu Ocelářů odehrál obránce Klouček 10 utkání. Protože Třinec ztratil byť i teoretickou naději na postup do play-off, a urostlý obránce ho chtěl hrát, tak v závěru přestupního termínu přijal nabídku Bílých Tygrů.

S hokejem začal Tomáš Klouček v pěti letech na Slavii Praha. „Na první tréninky mě přivedla máma, ale táta hrál hokej, takže jsem ho následoval. Od začátku jsem měl maximální podporu obou rodičů,“ vybavil si urostlý obránce. Za Slavii Praha hrál v žácích, dorostu, až do juniorů. „Pak jsem byl v roce 1998 draftovaný New Yorkem Rangers (131. v pořadí) a odešel jsem do zámoří.“

Premiérový zápas v nejslavnější hokejové soutěži světa si odchovanec Slavie Praha odbyl v dresu Jezdců z New Yorku proti Phoenixu. Bylo to 12. listopadu 2000. První gól v NHL vstřelil shodou okolností krajanovi Romanu Čechmánkovi, který hájil v té době branku Philadelphie Flyers. Stalo se to 16. ledna 2001. Hokejově si Tomáš Klouček nejvíce liboval v New Yorku. „Hlavně první rok byl skvělý, hodně jsem hrál, New York je krásné město.“

V době výluky NHL se Tomáš Klouček vrátil do Slavie, později ho vedení klubu uvolnilo do Třince. Shodou okolností si první domácí zápas v dresu Bílých Tygrů zahraje právě proti Třinci. „Byl jsem tam sice jen chvíli, ale stejně to bude asi trochu jiné. Ale tady v Liberci je to naprosto v pohodě. Super parta, pohoda v šatně i na ledě. Jsem rád, že jsem tady. Chci si zahrát play-off a tady je výborný tým,“ uzavřel Tomáš Klouček.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner