Získají Bílí Tygři důležité body? Chomutov vyzvou v netradiční čas

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – V posledním zápase před reprezentační přestávkou narazí Bílí Tygři v důležitém klání na extraligového nováčka z Chomutova. Úvodní buly padne v netradičních 15:00, utkání bude provázet speciální doprovodný program pro děti.

Piráti Chomutov

Začali slibně, pokračovali neslavně. Hokejisté Chomutova v úvodu letošního ročníku překvapovali předvedenou hrou a pozitivními výsledky, tým se držel v klidných vodách tabulky a párkrát zaskočil i papírového favorita. Jenže následoval nepříjemný pád.

Chomutov se propadl na předposlední příčku
V závěru listopadu skončil na lavičce Pirátů trenér Jiří Doležal, jemuž se stal osudným zápas pětadvacátého kola na ledě Vítkovic, kde Chomutov inkasoval od soupeře pět branek. Kádr zatím dočasně vede asistent Mikuláš Antonik, ale nováček soutěže hodlá přivést nového šéfa střídačky. Vedení dokonce oslovilo i kouče reprezentace Aloise Hadamczika, ten však nabídku odmítl.

Antonikovi se trápící se družstvo nedaří pozvednout, pod jeho vedením prohráli Piráti třikrát ze čtyř posledních zápasů. S dvaatřiceti body jsou třináctí, mají těsný náskok před posledním Libercem.

Chomutov má ve svých řadách dvě posily z NHL. Michaela Frolíka doplňuje slovenský zadák Milan Jurčina. Ovšem do města pod Krušnými horami na čas zavítal také zkušený útočník Jason Chimera. Kanadský křídelník odehrál v dresu Pirátů pět zápasů a vstřelil jednu branku. Poté se ale vrátil do zámoří za rodinou.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s dvaceti posbíranými body David Hruška, v brankovišti spoléhá předposlední celek tabulky na duo Matúš Kostúr – Milan Řehoř. Prvně jmenovaný nastoupil do devatenácti duelů a statistiky jej dokonce řadí na pozici třetího nejlepšího gólmana soutěže.

29. kolo Chomutov – Sparta     1:5

Už se zdálo, že je nepříjemná herní krize severočeského družstva zažehnána. Liberec vyhrál třikrát za sebou na svém hřišti. Velmi dobrým výkonem se poté prezentoval v Kladně, byť hvězdnému sokovi nakonec těsně podlehl. V úterý však přišla krutá porážka od pražské Sparty. Naposledy se Pešánovi svěřenci představili v Českých Budějovicích, kde padli 1:2 po prodloužení.

Petr Nedvěd byl jediným střelcem Liberce na hřišti Mountfieldu
Na jihu Čech se Tygři prezentovali tvrdou a pro soupeře nepříjemnou hrou, rozhodčí celkem rozdali 103 trestných minut. Střetnutí nechybělo ani několik pěstních výměn. "Bod byl hodně vydřený a máme ho za obětavost hráčů, kteří i v bitce prokázali, že odevzdají na ledě všechno," podotkl asistent Milan Černý.

Liberec už musí bodovat jakýmkoliv způsobem. Modrobílí uzavírají s jednatřiceti body tabulku, mají ale zápasy k dobru. Například ve srovnání s Chomutovem odehráli o dvě klání méně. Trenéři mají stále problém se zdravotními problémy několika hráčů, do minulého zápasu už ale naskočil obránce Havíř a obr Tomáš Urban.

Bílí Tygři letos ještě na Piráty recept nenašli. Soupeř v září vyloupil Tipsport arenu po výhře 5:2 a byl úspěšnější také v odvetě na konci října. Piráti tehdy vyhráli 3:2 v prodloužení. Nedělní souboj je pro oba celky klíčový, poraženému se bude dýchat hodně těžce.