Závěrečné střídání a smutný konec. Byl to můj poslední zápas v kariéře, oznámil Nedvěd

Date of publication Author

L i b e r e c – Půl minuty před koncem utkání s Vítkovicemi ještě naposledy vystartoval do útočného pásma, poté pouze sklopil hlavu a odjel na střídačku. Usadil se, hluboce vydechl, poděkoval fanouškům. A chvíli nato už Petr Nedvěd oznámil: Končím, je to definitivní.

Dvaačtyřicetiletý útočník si konec s aktivní hráčskou kariérou rozhodně představoval jinak. Několik let si přál, aby Bílí Tygři poprvé v historii pozvedli nad hlavu mistrovský pohár. Jenže ani jednou to nevyšlo. Nedočkal se ani teď, v sezoně 2013/14. Severočeši prohráli v předkole s Vítkovicemi 0:3 na zápasy a extraligové čtvrtfinále jim uniklo.

Petr Nedvěd: Prožívám něco specifického.

"Porážka byla krutá, bohužel. Ale takový je sport. Myslím, že jsme do toho všichni dali všechno. Bohužel k tomu prohry patří. Pro mě je to samozřejmě ještě více frustrující, jelikož končím. V mžiku mi proběhla celé kariéra, nedá se nic dělat. A že bych začal hrát třeba nižší soutěž? To určitě ne, maximálně nějaký sranda mač," vyprávěl Petr Nedvěd.

Po sezoně si vždycky nechával čas na rozmyšlenou. Odpočíval, šetřil síly a během letních měsíců se s klubem dohodl na nové smlouvě. Tentokrát je ale vše jinak. 13. března 2014 ukončil legendární útočník aktivní kariéru.

V útrobách Tipsport areny byl mezi hloučkem novinářů naměkko, třásl se mu hlas a do očí mu pronikaly slzy. Postával tam už v civilu, loučení ho dojalo. "Fanouškům jsem chtěl dát na rozloučenou smradlavé rukavice, ale ty by asi nechtěli," usmál se. "Hokejka byla lepší, dres taky."

"Ta chvíle se nedá k ničemu přirovnat. Jsou to jedinečné pocity, které právě prožívám. Když jsem tenkrát emigroval, tak jsem taky zažíval něco specifického," vzpomínal Nedvěd. Nezbývá než před ikonou libereckého hokeje pouze hluboce smeknout klobouk. A od srdce poděkovat...

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu