Zápas to byl hodně vyrovnaný, říkají shodně Nedvěd a Klimenta

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Po utkání s Kladnem změnil trenér Gregor složení útočných formací a této rošádě se nevyhnuli ani útočníci Petr Nedvěd a Tomáš Klimenta. Oba hráli v minulých zápasech spolu, proti Spartě už ale každý v jiném útoku a oba dokázali skórovat. Navíc po utkání oba zhodnotili zápas s pražským klubem a oba se shodli: „Sparta byla ve třetí třetině lepší, ale gól na 3:2 rozhodl.“

Utkání bylo hodně vyrovnané, Tygři sice dvakrát vedli, hosté ale dokázali vždy zareagovat a v úvodu závěrečné části měli i herně navrch. „Sparta měla ve třetí třetině více za hry, ale jak se říká, nedáš - dostaneš. Ten gól na 3:2 byl hodně důležitý, padl až někde v šestnácté minutě a pomohl k bodům, které teď nutně potřebujeme. Tenhle tým i dnes ukázal, že má na víc,“ dodal po utkání Petr Nedvěd, který byl opět výraznou postavou zápasu. Jeho gól byl vítězný, navíc k němu pak přidal ještě jednu asistenci.

Trenér Gregor po utkání s Kladnem přeházel útoky a Nedvěd si tak musel zvykat na nové spoluhráče – Nedorosta a Podkonického. „Tak dali jsme dva góly, takže určitá spokojenost samozřejmě je. Ale musím říct, že jsme byli velmi dobře pokrytí a to prakticky po celou dobu zápasu, naštěstí se nám ale podařilo vstřelit ten rozhodující gól. Zápas byl jinak ale hodně vyrovnaný, možná jsme měli víc štěstí a taky Hnilda zachytal vynikajícně,“ poznamenal Nedvěd, který má na svém kontě po čtyřech odehraných zápasech již pět bodů.

Do Tipsport areny dorazilo více jak sedm tisícovek fandů, což Tygrům vydatně pomohlo. „Potřebujeme získat diváky zase více na svou stranu. Dneska nám jejich podpora moc pomohla. Je samozřejmé, že z toho začátku jsou asi trochu zklamaní, ale my doufáme, že zase začnou chodit v hojném počtu tak jako proti Spartě – dnes byli opravdu vynikající,“ poděkovala liberecká „93“ fanouškům na dálku.

Liberci se po příchodu Nedvěda začalo dařit, sám útočník tak doufá, že se Tygrům bude dařit i v dalších kolech. „Z posledních čtyř zápasů máme tři výhry, takže určitý obrat snad nastal, ale samozřejmě to budeme muset potvrdit i v dalších kolech. Když budeme hrát jako proti Spartě tak se nemáme čeho bát.“

Podobně jako Nedvěd hodnotil bitvu se Spartou i Tomáš Klimenta. „Zápas to byl hodně náročný, ač ten výsledek to až tak nenaznačuje. Bylo to vyrovnané a Sparta byla ve třetí třetině místy lepším týmem, i tak jsme to ale nakonec zvládli a přispali si důležité body.“

Bílé Tygry letos zatím hodně zlobila koncovka, konec utkání se Spartou ale rozhodně nepřipomínal tým, který by měl s produktivitou problémy. „Dneska nám to tam v závěru napadalo, což je asi největší rozdíl. V těch minulých zápasech jsme třeba stříleli víc, ale nic nám tam nepadlo. Ale to je právě i to hokejové štěstí,“ dodal Klimenta, který nastoupil ve třetí formaci s Plodkem a Šachlem.

Liberecký odchovanec si v utkání připsal svou druhou trefu v sezóně, která padla po úniku dvou domácích na jediného beka Sparty. „Brankář byl hodně vyjetý a bek si také více hlídal přihrávku, takže jsem to zkusil, a když to člověk z téhle pozice dobře trefí, tak je z toho většinou gól. Navíc jsem to poslal přesně tam, kam jsem chtěl, dodal na závěr útočník Bílých Tygrů.“

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR