Za bod jsme rádi, ale nestačí to, říká Tomáš Vošvrda

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Bílým Tygrům se sice už pošesté v řadě podařilo připsat si do tabulky body, ofenziva libereckého týmu se ale nadále doma trápí. Proto musel v zápase se Slavií výrazně pomoci brankář Tomáš Vošvrda. Ten si připsal osmadvacet zákroků, z toho několik vskutku pohledných a důležitých, a za celý večer za svá záda pustil jediný kotouč.

Tomáši, jak bys ohodnotil dnešní zápas?
Ono se to těžko hodnotí, ten bod nám prostě nestačí. Jsme za něj sice rádi, ale dostali jsme se do situace, kde musíme opravdu získávat z každého zápasu aspoň dva body. Dá se říci, že pro nás už začalo play-off, a když se podíváme na tabulku, tak to není moc dobré.

Po dlouhé době jsi odchytal celý zápas, jak se ti chytalo?
Minulý týden jsem chytal za Benátky, takže jsem v tom správném tempu. V tomhle problém tedy nebyl. Jde vidět, že bojujeme a máme správné nasazení. Bohužel se nám ale nedaří dát gól.

Jak moc ti pomáhá to angažmá v Benátkách?
Tak samozřejmě si tam udržuji to tempo a správnou kondici, letos už mám odchytáno v 1. lize čtyřiadvacet zápasů. Pomáhá mi to, abych mohl nastoupit do utkání za Bílé Tygry a tomu týmu tady pomoct.

Co řekneš k tomu, že si chytal zápasy už počtvrté v řadě a pokaždé jste prohráli?
Je to pro mne hodně frustrující, protože klukům chci hodně pomoct. Bohužel to vždycky nějak propadne, ale nevím, co víc k tomu dodat.

Na tréninku se soustředíte tedy více na nájezdy?
Ano, trénujeme to, dá se říci, pořád a vypadá to dobře. Pak se ale jde do zápasu a přijde Jarda Bednář, který to trefí od břevna. Nechci se ale vymlouvat na štěstí, to ne, musíme ale dále věřit, že se to zlomí.

Dnes ti ze začátku ale štěstí trochu pomohlo, i když si pak ve zbytku zápasu předvedl pár pěkných zákroků.
V některých situacích jsme to štěstí měli, oni například netrefili bránu ze situace dva na jednoho. Také jsme ale potom měli šance a párkrát nám puk poskakoval po čáře branky Slavie. Ten zápas asi na remízu byl, nám se bohužel nepovedlo přidat k tomu ten bod navíc.

Tomáši, díky za rozhovor, ať se daří.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR