Z Kladna jsme měli před zápasem trochu obavy, ale dopadlo to dobře, oddechl si Karel Dvořák

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři ve čtvrtečním zápase opět ukázali svou obrovskou sílu na domácím ledě. Jejich ofenzivnímu představení tentokrát přihlíželi hráči kladenského Rabatu. Dvěma přesnými zásahy potěšil domácí diváky centr druhé útočné formace Igor Rataj. "Moc mě těší, že to tam Igorovi padá," tvrdil na tiskové konferenci asistent trenéra Josefa Palečka Karel Dvořák.

Pochopitelně smutný byl na tiskové konferenci hostující trenér Petr Tatíček. "Nástup domácích byl velice důrazný. Brzy se dostali do vedení 2:0 a v první třetině byli jasně lepší. Ve druhé části jsme měli několik šancí, ale někdy nám chybělo štěstí a koncovka nám selhala. Třetí a čtvrtý gól v naší síti už byl asi rozhodující. Ve třetí třetině domácí v klidu kontrolovali výsledek."

Naopak spokojeně se hodnotilo utkání domácímu Karlu Dvořákovi. "Kladno porazilo v minulém kole Slavii, měli jsme z něj trochu obavy. Dopadlo to ale nakonec výborně," poznamenal na adresu Rabatu liberecký kouč.

1. třetina

Skóre otevřel Igor Rataj, který pohodlně dorazil za Orctova záda střelu Martina Richtera, kterou kladenský brankář neudržel. Druhou trefu přidal ve vlastním oslabení kanonýr Lubomír Vaic, kterého do samostatného nájezdu vyzval Petr Šachl. Slovenský útočník svůj sólový nájezd chladnokrevně střelou mezi Orctovy betony proměnil. Bílí Tygři se poté uklidnili, což bylo pro další vývoj utkání velmi důležité. "Ten začátek utkání byl asi rozhodující. My jsme dali do desáté minuty dvě branky a myslím, že jsme tím Kladnu trochu přistřihli elán. Naši hráči se následně ve druhé části první třetiny snažili hrát na náš vkus až moc technicky a trochu ležérně. Přesto jsme tu první třetinu zvládli dobře," myslí si Karel Dvořák.

2. třetina

Kladno se ve druhé části oproti prvnímu dějství zvedlo a vytvořilo si několik dobrých příležitostí, i díky několika vyloučením na liberecké straně. V těchto chvílích držel liberecké akcie nad vodou Milan Hnilička. Následně přišel třetí úder opět z hole Igora Rataje a v závěru třetiny definitivně jistil tři body pro domácí barvy premiérovým gólem v nejvyšší soutěži mladý obránce Lukáš Derner. "Ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučených, Standa Procházka s Leošem Čermákem šli sedět na trestnou lavici dvakrát po sobě, Kladno se tím dostávalo do přečíslení, tlaku a šancí. Řekl bych, že nás v této fázi výrazně podržel Milan Hnilička. Hodně dost důležitý moment zápasu přišel podle mého názoru ve 40. minutě. Po brance Lukáše Dernera Kladno vědělo, že tady dneska už těžko uspěje."

3. třetina

Ve třetí třetině sice Liberečtí inkasovali z hole Pavla Patery, přesto Středočechům přidali na cestu ještě dvě branky a zápas dovedli v pohodě za bouřlivých ovací domácích fanoušků do vítězného konce. "V poslední části hry jsme sice dostali branku, ale zápas jsme zvládli a dovedli ho do úspěšného konce."

Hra na tři pětky

Liberci se rozpadla dravá, čtvrtá útočná řada. Poté, co ze hry na delší dobu vypadnul díky zlomenému kotníku centr Jan Plodek, nenastoupil stejně jako na Spartě do utkání díky viróze ani Jan Víšek. Při absenci dalšího útočníka Jana Tomajka, tak Bílí Tygři odehráli zápas jen na tři útočné formace. "Honza Víšek dobírá antibiotika. Doufáme, že by ve Zlíně již mohl nastoupit. V neděli by mohl už začít trénovat. Uvidíme, ztratil nějaké kilo, musí nabrat sílu. Doufejme, že už bude fit a moci hrát."

Igor Rataj

V posledních dvou zápasech se Igoru Ratajovi střelecky velmi dařilo, soupeřům nasázel celkem tři branky. "Samozřejmě, že mě moc těší, že to tam začalo Igorovi padat. Doufám, že se bude trefovat i nadále, a že mu střelecká forma vydrží hlavně do play off, kde to budeme moc potřebovat," dodal na závěr asistent trenéra Karel Dvořák.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu