Wayne Simmonds a Chris Stewart v Liberci končí

Date of publication Author Martin Kadlec

Kanadští hokejisté Wayne Simmonds a Chris Stewart se rozhodli ukončit svá působení v Liberci. Oba hráči tak již po reprezentační přestávce dres Bílých Tygrů oblékat nebudou. Simmonds stihl během šesti utkání pod Ještědem nasbírat šest kanadských bodů, Stewart odehrál pět zápasů s bilancí jedné asistence.

Chris Stewart
Během reprezentační pauzy se angažmá obou hráčů nachýlilo ke konci. Stewart se rozhodl vrátit do druholigového německého Crimmitschau, kde již působil během letošního října. Svůj konec pod Ještědem zdůvodnil svým nedostatečným využitím během zápasů. Do Německa už ale tentokrát zamíří bez Simmondse, který se z rodinných důvodů rozhodl pro návrat do zámoří.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„S ukončením angažmá Wayne Simmondse a Chrise Stewarta jsme nepočítali. Jejich způsob jednání byl velmi nestandardní a to i s ohledem na to, že oba měli v minulých dnech rozhovor s novým hlavním koučem Filipem Pešánem, se kterým probrali aktuální situaci a jejich budoucnost u Bílých Tygrů. Vyhověli jsme i jejich přání nejet s námi na utkání European Trophy do Bernu, s ohledem na nová jednání v NHL. Toto jednostranné rozhodnutí obou hráčů, přišlo právě v době, kdy celý realizační tým odcestoval na utkání do Švýcarska a s hráči neproběhla žádná jednání ani konzultace. Jejich rozhodnutí nám bylo sděleno telefonicky prostřednictvím agenta. Stewart odůvodňoval svůj konec v Liberci malou vytížeností během utkání. O tomto postoji se ale v předchozích dnech s nikým nebavil. Klub dostal do situace, kdy jsme museli jeho rozhodnutí přijmout a byla mu ukončena smlouva.
Zpráva o odchodu Wayna Simmodse nás zastihla o několik hodin později rovněž v Bernu. Hráč nám oznámil, že je z vážných rodinných důvodů nucen okamžitě odjet domů do Kanady, a tím ukončit své angažmá v Liberci. V případě pokračování výluky v NHL není u Simmondse vyloučen návrat do Liberce, stále má u nás totiž platnou smlouvu. Tuto variantu ale nepovažuji za příliš pravděpodobnou.
Oba odchody jsou pro nás nepříjemným překvapením, se kterým jsme nepočítali. Zároveň je to také velké oslabení týmu.“
Wayne Simmonds

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR