Vyhrála naše připravenost, hodnotí utkání proti Brnu Dominik Hrachovina

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Paráda! Bílí Tygři předvedli proti brněnským hokejistům famózní výkon a své fanoušky v Home Credit Areně potěšili hned pěti góly! Díky tomu Liberec opět dobyl špičku extraligové tabulky. Dominik Hrachovina navíc nedovolil hostům ani jednou skórovat a sklízí tak další nulu. „Na všechny situace jsme byli připravení a výsledek tomu odpovídá," povídá sebevědomě liberecký strážce.

Jak se hodnotí tak jednoznačný výsledek?
Uhráli jsme dobrý zápas, zachovali jsme si chladnou hlavu a byli jsme jasně lepší.

Zapotil jsi se v bráně?
Ani moc ne. Možná to je překvapivé, ale tentokrát toho moc nebylo. Náročnější bylo asi jen to oslabení ve třech ve druhé třetině, což si myslím, že lámalo celý vývoj zápasu.

V jedné horké situaci ti pomohl Ladislav Šmíd, kdy tě musel na chvíli zaskočit. To byla skvělá záchrana, že?
Ano, potom jsem mu poděkoval. Když v bráně není gólman, tak tam musí být obránce. (úsměv) A on splnil svoji práci.

Čekal jsi trochu vyrovnanější utkání?
To rozhodně. Čekali jsme o mnoho víc, než co nakonec Kometa předvedla. Byli jsme pečliví a výsledek tomu odpovídá.

Nebál jsi se, že přijdeš o čisté konto?
Tak samozřejmě, ale snažil jsem se na to nemyslet, pak to tam akorát spadne, ale dnes se to naštěstí nestalo.

Váš výkon byl excelentní. I přesto bys něco vytkl?
Vždycky to může být lepší, ale vyhrála hlavně naše připravenost. Řekl bych, že Kometa na tom se svými kvalitami nebyla tak, jak původně chtěla.

Co bys řekl k výkonu obrany?
Kluci hrají výborně, obranu plníme velice dobře a pomáháme si navzájem. Myslím si, že tak by to mělo v týmu fungovat.

Prožíváte další vítěznou sérii. Připouštíte si ten úspěch v kabině?
Nestaráme se o to, co bylo, a jsme nohama na zemi. To je náš klíč k úspěchu.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu