Výhra nad Třincem? Zasloužená, míní Lašák a dodává: V týmu je síla

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Podle trenéra Pešána to byl právě on, díky němuž si Liberečtí ze zápasu odnášejí tříbodovou výhru. Ján Lašák však po utkání zůstává skromný a vyzdvihuje především celkový výkon: "Byla to poctivá práce celého mužstva, vítězství o gól jsme si zasloužili."

Stejně tak si pochvalu zaslouží i Jánko. Ten byl jen necelé tři minuty od první vychytané nuly v sezóně, třinecký David Nosek mu však jeho naději zmařil, když v závěru vstřelil dramatizující gól na 1:2.

Ján Lašák se v utkání opět ukázal být opět velkou oporou

"Zaplavalo mi to tam. Byl to takový nepříjemný puk, ale samozřejmě to byla moje chyba. V té chvíli jsem kluky nepodržel," sypal si popel na hlavu jinak bezchybný Lašák, který zbylých čtyřiadvacet střeleckých pokusů soupeře spolehlivě zneškodnil.

Většinu z nich si však připsal až ve druhé a třetí třetině. V té úvodní byl totiž až na Polanského nájezd bez práce. "Pro gólmana je to samozřejmě velmi nepříjemné, když celou dobu nemá co na práci a najednou na něj jede samotný hráč. Naštěstí se mi to tam podařilo vytlačit na tyčku," oddechl si Lašák, který je s herním projevem týmu po šesti odehraných utkáních vcelku spokojený.

"Hrajeme tvrdý, poctivý hokej, bojujeme. Jsou tam sice chybičky, ale ty nejsou hokejové, týkají se disciplíny. Když se na ně zaměříme, budou ty výkony ještě lepší. Myslím, že se ukazuje, že tým má sílu. Stále ale musíme makat a bojovat," vzýval.

Slavná trojice aneb selská jízda