Rozhovory

Vybíral jsem mezi Kometou a Libercem. A Brno potřetí v řadě titul nevyhraje, usmívá se Libor Hudáček

Liberec - Na začátku letní přípravy se Filipu Pešánovi hlásila většina kádru včetně nové posily Tygrů Libora Hudáčka. Právě trenér Pešán byl jedním z hlavních důvodů, proč si Hudáček vybral Tygry. “Byl se mnou v kontaktu každý den,” říká nová posila.

Měl jsi nějaké jiné nabídky kromě Liberce?
Ano, měl jsem jich víc. Nakonec jsem vybíral mezi dvěma kluby, Libercem a Brnem. Vybral jsem si Liberec, protože se mnou trenér komunikoval každý den a cítil jsem od něj velký zájem. Také jsem si říkal, že Kometa to potřetí za sebou nemůže vyhrát. (smích) Doufám, že jsem si vybral správně a že Brnu tuhle sezónu titul sebereme.

Mluvil jsi o Liberci i s některými hráči?
Ano, byl jsem v kontaktu s Adamem Jánošíkem a Martinem Bakošem. Oba mi říkali, že všechno v Liberci funguje velmi dobře. Já to můžu potvrdit, Liberec je super klub a zázemí má skvělé.

Zrovna Martin Bakoš přitom odchází z Liberce do Brna...
Ano, já jsem mu to s tím titulem i říkal, ale on je tvrdohlavý. (smích) Do Brna chtěl, tak tam přestoupil.

Filip Pešán říkal, že máš nahradit právě Bakoše, jaké to bude?
Těžké, protože Martin Bakoš tu zanechal velmi dobrou stopu. Budu se muset hodně snažit, abych ho nahradil, ale mým osobním cílem je ho překonat a vyhrát tu titul.

V médiích se objevují spekulace, že Filip Pešán bude trénovat reprezentaci. Nebojíš se, že odejde?
Filip mi říkal, že se chce věnovat Liberci, tak doufám, že mě nezklame a neodejde. (úsměv) Ale ne, mně je docela jedno, kdo tu bude trénovat. Pokud se bude hrát stejný styl hokeje, jako se hrál v minulých sezónách, tak si myslím, že to bude v pohodě.

Mimochodem, na probíhajícím mistrovství světa minulou sobotu nastoupili Češi proti Slovensku. Bavili jste se o utkání se spoluhráči v kabině?
Ne, zatím ne. Na ten zápas jsem akorát koukal s Ondrou Vitáskem, takže s ním jsem se o tom samozřejmě bavil. Jinak jsme to ale moc nerozebírali.

Jak bys tento souboj zhodnotil?
Musím uznat, že Češi byli lepší. Je škoda, že jsme své vedení na konci neudrželi, ale Češi si zasloužili vyhrát.

Hudáček repre

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner