Venku už hrajeme lépe, ale stále to není ono, říká Tomáš Bulík po výhře nad Slavií

Date of publication Author Martin Zíta, Martin Kadlec

L i b e r e c - Předehrávka 47. kola Tipsport extraligy zavedla Bílé Tygry na led Slavie. Liberečtí si v Praze nepočínali vůbec špatně a v polovině zápasu vedli už 5:2. Poté ale přišel herní výpadek, čehož Slavia využila a poslala utkání až do samostatných nájezdů. Ty nakonec lépe vyšly Bílým Tygrům. Jednou z výrazných postav zápas byl Tomáš Bulík, který byl u dvou branek svého týmu.

Tomáši, dva body z venku zlaté, ale zase to bylo o nervy...
Před zápasem bychom dva body určitě brali, ale vzhledem k tomu, jak probíhal... Už ani nevím, po kolikáté v sezoně se stalo, že jsme takto ztratili body. Výhru po nájezdech beru jako ztrátu jednoho bodu.

Ve druhé polovině zápasu to chvíli vypadalo, že Slavia otočí skóre. Měla velký tlak a dvakrát zvonila tyč.
Od střídání gólmanů tlak měli, ale my se musíme naučit venku vyhrávat. Myslím, že už hrajeme lépe, ale stále to není, co by mělo být.

Vzhledem k průběhu beru dva body jako ztrátu.

Čím si vysvětluješ, že vás Slavia najednou začala celkem výrazně přehrávat?
Zjednodušili hru. Nastřelovali puky a snažili se co nejvíc hrát u nás. V pásmu pak všechno házeli na našeho gólmana a vycházelo jim to.

Vítěze nakonec určily nájezdy, které jsou do značné míry loterií. Ale vypadá to, že pro Martina Barteka ani ne.
Martin má skvělou střelu, je to prostě rozený střelec. Dnes to znovu potvrdil a jsem rád, že jsme zápas v nájezdech urvali, protože si myslím, že jsme si vítězství zasloužili.

Ty ses do tohoto zápasu trefoval téměř výhradně v prohraných zápasech. Ulevilo se ti, že to tam padlo a vyhrálo se?
Do teď jsem si to ani moc neuvědomoval (úsměv). Určitě jsem rád, že jsem se trefil i ve vyhraném zápase.

V pátek vás čeká zápas ve Zlíně, proti kterému se vám letos zrovna nedaří.
Nesmíme si připouštět, že se nám proti Zlínu nedaří. Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod. Ve Zlíně budeme muset vycházet z pozorné obrany a chodit do rychlých protiútoků. A hlavně tam musíme něco urvat.

Výhra nad Slavií přispěla k tomu, že situace okolo desátého místa je zase o něco těsnější. Jak vidíš nadcházející zápasy?
Před olympijskou přestávkou se bude sezona lámat, musíme makat na 200 procent. Věřím, že potvrdíme svojí kvalitu a do desítky se dostaneme.

Tomáši, díky za rozhovor!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR