Vary jsme dnes přehráli ve všech ohledech, komentoval Radek Duda

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Veledůležitý boj v rámci play-out se v pátek večer odehrával v liberecké Tipsport areně. Tygři na svém ledě přivítali Karlovy Vary, se kterými soupeří o dvanáctou příčku. Tento boj pak zvládli na jedničku, když soupeře srazili pěti ranami, o dvě se postaral Radek Duda.

Radku, dnešní zápas byl, co se týče náporu na psychiku, asi jedním z nejnáročnějších v sezoně, souhlasíš?
Určitě, všichni jsme věděli, o co v zápase jde. Do utkání jsme vstoupili výborně a troufnu si tvrdit, že na ledě byl v podstatě jeden tým. Soupeře jsme přehráli ve všech aspektech.

Přestože šlo o důležitý zápas, Karlovarští chvílemi působili až odevzdaně.
Dali jsme celkem rychle dva góly a do konce první třetiny třetí. Potom ten čtvrtý už byl, řekl bych, definitivní hřebík do rakve a oni už v podstatě neměli o co hrát, tak možná trochu polevili. Jednoznačně to byl naprosto odlišný zápas od toho ve Varech. Tam měli skvělý nástup, ale dnes nebyli ani poloviční. Jak jsem říkal, dnes bylo vyloženě na nás, jestli dáme rychlou branku, kterou podpoříme poctivou prací po zbytek zápasu.

Radost musíš mít i ze svého výkonu, vstřelil jsi dvě branky.
Od toho jsem tady, přišel jsem, abych góly dával. Miluju zápasy, kdy jde o všechno a je plný zimák. Určitě jsem si to hodně užil.

Jak v prvním vzájemném zápasy, tak i dnes hrály velkou roli přesilovky. Tentokrát ve váš prospěch.
Takovéto zápasy rozhoduje právě hra v přesilovkách. Týmy jsou totiž natolik soustředěné, že hru pět na pět si oba pohlídají a moc šancí není. Právě proto je důležité šance v přesilovkách využívat, ať je to pět na čtyři, nebo na tři. My jsme dneska v těchto disciplínách dominovali a od toho se odvíjel celý zápas.

Po dnešní výhře bude nálada v kabině asi znovu o kus pozitivnější?
To ano. Ale já osobně se snažím pořád myslet pozitivně. V poslední době byl cíl jasný, vyhnout se baráži a k němu jsme dnes udělali důležitý krok. Dneska si to užijeme, ale hned zítra už se musíme soustředit na nedělní zápas.

Radku, díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu