VIDEO: Utkání legend libereckého hokeje nenašlo vítěze, zápas skončil 6:6

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Na ledě Svijanské arény se v neděli odehrála exhibice Utkání hvězd mezi týmy složených z hráčů, kteří se v minulosti zasloužili o postup Tygrů do extraligy a následný zisk titulu. Pokud jste na střetnutí libereckých legend chyběli nebo si jej chcete znovu připomenout, můžete si přehrát záznam ze streamu, který naleznete v tomto článku.

Modrý tým vs. Bílý tým 6:7 na nájezdy

Sestavy:

Modrý tým: Pavel Falta, Jan Koťátko – Angel Krstev, Milan Beránek, Jiří Moravec, Karel Ubry, Václav Kočí, Aleš Vála – Jiří Peřina, Oldřich Nýč, Radim Šlapák, Petr Horčička, Libor Pěnkava, Vítězslav Jankových, Mojmír Musil, Patrik Rozsíval, Milan Plodek, Jakub Šesták, Tomáš Vozka.

Bílý tým: Ján Lašák, Marek Pinc – Martin Čakajík, Boris Žabka, Miroslav Duben, Jakub Čutta, Valdemar Jiruš – Stanislav Procházka, Lubomír Vaic, Andrej Podkonický, Jan Víšek, Jiří Kudrna, Jan Kudrna, Jaroslav Kudrna, Tomáš Klimenta, Jan Plodek, Václav Pletka, Tomáš Vak.

Branky a nahrávky: 3. Šlapák (Nýč, Šesták), 6. Peřina (Šesták), 9. Nýč (Pěnkava), 12. Musil, 21. Rozsíval (Musil, Jankových), 29. Rozsíval (Šlapák) – 5. Víšek (Klimenta, Jiruš), 16. Klimenta, 16. Jar.Kudrna (Vak, Pletka), 22. J.Plodek (J.Kudrna), 29. Jar.Kudrna (Vak), 32. Klimenta (J.Plodek, Žabka), rozhodující nájezd: Žabka.

Před začátkem samotného zápasu nesměl chybět slavnostní ceremoniál, při kterém byli představeni všichni hráči obou mužstev. Po slavnostní buly vhozené prezidentem klubu Petrem Syrovátkem už začalo samotné utkání.

V úvodu zápasu měli navrch starší a zkušenější, tedy členové Modrého týmu, kteří si brzy vypracovali tříbrankový náskok. Bílí však snížili na rozdíl jediné trefy a měli spoustu šancí na vyrovnání, jenže jejich šance parádními zákroky zlikvidoval Pavel Falta. Po prvním poločase tak svítil na tabuli stav 4:3 pro Modré.

Na začátku druhé půle se prohodili gólmani na obou stranách, Jan Koťátko nahradil Pavla Faltu a Marek Pinc Jána Lašáka. Modrý tým několikrát navýšil své vedení, jenže Bílí se vždy dostali zpět na dostřel a nakonec se dočkali vyrovnání. Po remíze 6:6 tak následovaly samostatné nájezdy, které rozhodl Boris Žabka ve prospěch hráčů v bílých dresech.

Po zápase samozřejmě následovala děkovačka v podání obou mužstev za bouřlivého potlesku fanoušků, kteří bývalým členům tygří smečky přichystali parádní atmosféru!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu