V prvním barážovém utkání Tygři hostí Olomouc

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Po neúspěchu v play-out čeká Tygry baráž. Ta začíná hned v neděli domácím utkáním Libereckých. Ze severní Moravy přijedou olomoučtí hokejisté. Ti se úspěšně probojovali až do skupiny o udržení z první ligy. Úvodní vhazování padne v 17 hodin.

HC Olomouc

Velký úspěch. Tak se dá popsat situace v Olomouci. V minulých sezónách končili tamní hokejisté nejdále v semifinálích. V nich čelili převážně Chomutovu. Avšak letos hráli Piráti extraligu, což byl pro Olomouc ulehčující faktor. Jistě také moravskému týmu k postupu do baráže pomohl její nový formát.

Barážové souboje v předchozích ročnících zahrnovaly pouze souboj vítěze první ligy a posledního umístěného v extralize podobným systémem jako v play-off. Letos se však vše změnilo. Do bojů do udržení putují rovnou čtyři celky, a sice finalisté první ligy a poslední dva z nejvyšší české soutěže. Utkají se systémem každý s každým čtyřkolově.

Gólman Kašík je oporou v brance Olomouce

Olomouc byla již od začátku sezóny favorizovaným týmem v první lize. V základní části podávali prvoligoví hráči velmi vyrovnané výkony, prohra byla spíše výjimkou. Proto také severmoravský tým skončil na druhé místě tabulky. V play-off si museli Olomoučtí poradit ve čtvrtfinále s Hradcem Králové.

Poté přišlo semifinále s dalším favorizovaným týmem, Ústím nad Labem. Přes něj se ale Olomouc přenesla vcelku lehce, když nemusely být vynucovány další zápasy a Moravané vyhráli sérii 4:0. Nyní se tedy budou snažit o postup do extraligy ledního hokeje. Tam jim kromě Liberce bude čelit Mladá Boleslav a Chomutov.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1955
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky: hc-olomouc.cz
Stadion: Zimní stadion Olomouc (5 300 diváků)

Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko
Vedoucí mužstva: Josef Podlaha

Statistiky v play-off 1. ligy

Útočníci

Petr Kolouch 11 (2+9)
Jiří Řípa    10 (6+4)
Roman Rác    10 (6+4)

Obránci

Jiří Ondrušek 6 (2+4)
Jakub Bartoň  6 (1+5)

Libor Kašík (599 minut) 1,3 branky na zápas/úspěšnost 96,25 %

Posledních pět utkání

SF4: Ústí nad Labem – Olomouc 0:2
SF3: Ústí nad Labem – Olomouc 0:3
SF2: Olomouc – Ústí nad Labem 5:1
SF1: Olomouc – Ústí nad Labem 6:3
ČF6: Hradec Králové – Olomouc 0:1

Zatímco na Moravě slaví postup do baráže, na severu Čech se baráž nikomu nelíbí. Liberečtí hráči do ní sestoupili poprvé ve svém působení v extralize. V posledních ročnících nebylo neobvyklé hrát pod Ještědem play-off, ovšem letošní sezóna se nepodařila.

Liberecký kapitán Petr Nedvěd vede statistiky Tygrů

V základní části již ze začátku Tygři poněkud tápali. Výhry se stávaly vyjímkou, a proto proběhla v Liberci trenérská výměna, dokonce dvakrát. Až pod trenérem Pavlem Hynkem se začalo dařit trochu více než předtím, ale začínala být také jistá účast v play-out. Do něj Tygři šli až z třináctého místa, ale s nevelkou bodovou ztrátou.

Hned první utkání skupiny o umístění nedopadlo podle představ. To se ovšem nedá říct o dalších bojích o baráž. Všechna domácí klání byla vítězná a před posledním rozhodujícím kolem měli Tygři stejně bodů jako karlovarská Energie. Avšak rozhodující duel s Kometou nepřinesl žádné body a to poslalo Liberec do baráže.

Statistiky v play-out

Útočníci

Petr Nedvěd 8 (4+4)
Radek Duda  5 (2+3)