V posledním domácím duelu základní části přivítají Tygři Kometu

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Po olympijské pauze se ve středu opět rozběhne kolotoč zápasů nejvyšší hokejové soutěže. V jedenapadesátém kole se na ledě Tipsport areny představí hráči brněnské Komety. Duel začíná již v 18:10, protože pro poslední dvě kola byly začátky všech utkání stanoveny na stejný čas.

HC Kometa Brno

Ani skvělý závěr základní části Brnu na postup do předkola play-off nakonec nestačil. Od 6.prosince sehráli Brňané dvacet utkání, ve kterých získali úctyhodných třiačtyřicet bodů a touto stíhací jízdou dotáhli ohromnou ztrátu, kterou v úvodu ročníku hokejisté z moravské metropole nabrali. Kometa se navíc dostala z posledního místa a získala na Kladno náskok šesti bodů, který může být před startem play-outu hodně důležitý.

I když už mají oba týmy "své jisté", dá se očekávat urputná bitva.

Za vydařenou mohou modrobílí hodnotit druhou výměnu trenéra v této sezóně. Nástup dua Jeřábek – Lubina, kteří se přidali k Mojmíru Trličíkovi, vyšel na jedničku. Nejen na trenérských postech se ale udály změny, i na hráčské lavici se protočila celá řádka tváří. V poslední době zaujala především výměna Petra Hubáčka za Pavla Selingra.

Brňané se podobně jako Bílí Tygři mohou pyšnit vyrovnanou finsko-českou brankářskou dvojicí. Sasu Hovi a Jiří Trvaj se v poslední době rozchytali do dobré formy a i v Liberci budou jistě chtít držet co nejdéle čisté konto. Kdo se postaví do branky, ale zatím zcela zřejmé není. Poslední extraligový zápas před pauzou odchytal Sasu Hovi, který pomohl k výhře nad Boleslaví v poměru 4:1. Vedle gólmanů budou pohledy fandů směřovat i k produktivní dvojici Dopita – Erat, na které budou hosté jistě spoléhat i v Liberci.

Informace o klubu

Rok založení: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky: hc-kometa.cz

Realizační tým:

Hlavní trenér: Vladimír Jeřábek
Asistenti trenéra: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina
Vedouci mužstva: Ota Železný

Útočníci:
Dopita Jiří     39 (19+20)
Erat Martin     35 (17+18)
Dlouhý Radek    21 (9+12)

Obránci: Bičánek Radim 18 (4+14) Novák Jan 10 (1+9)

Brankáři:

Hovi Sasu      2,31 branky na zápas/úspěšnost 92,91%
Trvaj Jiří     3,19 branky na zápas/úspěšnost 90,66%

Poslední tři utkání:

48. kolo  Brno – Pardubice       2:1sn
49. kolo  Zlín – Brno            3:2sn
50. kolo  Brno – Mladá Boleslav  4:1

Již před startem Olympiády si liberečtí hokejisté zajistili postup do předkola play-off, a během pauzy tak mohli veškerou přípravu směřovat právě na duely, které rozhodnou o tom, zda si Severočeši zahrají čtvrtfinále vyřizovacích bojů, nebo jim stejně jako před rokem zůstanou brány pro nejlepší extraligovou osmičku zapovězeny.

Na předkolo dosáhli Tygři tím, že zvládli poslední dvě utkání před pauzou. Konkrétně se nejprve doslova protrápili k hubenému vítězství proti Kladnu, a pak zvládli bitvu na Slavii. Tím si získali Liberečtí rozhodující náskok a nynějších sedmdesát bodů již bude na předkolo stačit, nyní jde už pouze o to, z kolikátého místa do něj svěřenci trenéra Kalouse vlétnou a po loňské zkušenosti, by určitě přišlo vhod začínat na domácím ledě. Tedy umístit se na sedmé nebo osmém místě.

Václav Nedorost se letos už proti Kometě trefil. Přidá další branku i po dlouhém zranění?

Během reprezentační pauzy se Tygři pečlivě připravovali a vedle tréninků si zahráli i dvě přípravná utkání. V prvním z nich si poradili se Slavií 5:3, v tom druhém se rozešli smírně 2:2 s Mladou Boleslaví. Do sestavy už se vrátili i dva dlouhodobí marodi – Jiří Hunkes a Václav Nedorost.

V letošních duelech Tygrů s Kometou zatím vždy vyhrál domácí celek. Kometa nejprve doma smetla Tygry 7:2, aby ji následně Severočeši porážku vrátili a po přeci jen těsnějším výsledku 2:1 zůstaly body pod Ještědem. Dosud poslední vzájemný zápas se hrál na začátku ledna v Brně a Kometa ho vyhrála 3:2. Před středečním kláním není zcela jasné, kdo z dua Leinonen – Pinc půjde do branky. Před přestávkou odchytal oba vítězné zápasy finský golman. Jisté je, že k dispozici nebudou obránci Harant a DeSantis.

Útočníci:
Bartovič Milan     35 (20+15)
Nedvěd Petr        32 (14+18)
Podkonický Andrej  31 (12+19)

Obránci: Hunkes Jiří 21 (6+15) Jareš Richard 11 (3+8)

Brankáři: Leinonen Tero 3,07 branky na zápas/úspěšnost 90,24% Pinc Marek 2,32 branky na zápas/úspěšnost 91,80%

Poslední tři utkání:

48. kolo  Plzeň – Liberec      3:1
49. kolo  Liberec – Kladno     2:1
50. kolo  Slavia – Liberec     2:4

Historická bilance v základní části

LIBEREC vs. BRNO