V play-off budou rozhodovat maličkosti, tuší Vladimír Roth

Date of publication Author Lukáš Šonský

P r a h a - Liberečtí hokejisté počtvrté v sezóně na pražského protivníka nevyzráli, Kalousovi svěřenci ztratili čtyřbrankový náskok a zpět na sever nakonec přivezli pouze bod. Na úterní bitvu bude ještě delší čas vzpomínat Vladimír Roth, postavil se totiž proti hráčům, s nimiž ještě v letošní sezóně obýval jednu šatnu.

Byl to pro něj hodně pikantní duel. Vladimír Roth strávil ve Slavii několik dlouhých sezón, letos naskočil v červenobílém dresu ke čtyřiceti zápasům. Perspektivní obránce byl ale těsně před uzávěrkou přestupního období vyměněn do Liberce za Antonína Duška, v úterý se ovšem jednadvacetiletý zadák představil v O2 areně znovu. Tentokrát však po boku kapitána Nedvěda na hostující střídačce. "Bylo to pro mě dost zvláštní, ale na zápas jsem se těšil," usmíval se.

Vladimír Roth se proti svým bývalým spoluhráčům bodově neprosadil, přestože měl k úspěšnému zásahu blízko.

Bílí Tygři vstoupili do dohrávky devětačtyřicátého kola nejlepším možným způsobem, soupeře přehrávali a brzy si vypracovali čtyřbrankový náskok. "Myslím si, že naše převaha zase nebyla tak veliká. Ale v brance nám skončilo skoro všechno, na co jsme sáhli," přemítal Roth. Druhá třetina ale nabídla odlišnou podívanou. Tempo zápasu diktovala spíše Slavia, jež se dočkala bleskového vyrovnání. "Nevím, co se s námi stalo. Soupeře byl plný led, byli jsme všude pozdě. Rychle nám tam napadaly čtyři góly a začínalo se od začátku," krčil rameny mladý bek.

Zápas nakonec doklopýtal až do samostatných nájezdů, ve třetí sérii se z klubka hráčů na liberecké střídačce vynořil právě ex-slávistický zadák. Brankáře Kopřivu bezesporu dobře znal, branku ovšem vstřelit nedokázal. "Věděl jsem, co na něj platí. Jenže to samé věděl také on o mně. Možná jsem to ale mohl udělat lépe," povzdychl si.

Severočeši v dovedností disciplíně padli, i tak si ale zajistili přímý postup do čtvrtfinále. "Rozhodně se chceme poprat ještě o čtvrté místo, soupeře si nemůžeme vybírat. Především letos je liga hrozně vyrovnaná, v play-off budou rozhodovat maličkosti a aktuální forma," dodal.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu