Preview k zápasu

V druhém přípravném utkání vyzvou Tygři Mladou Boleslav. Napraví zaváhání s Chomutovem?

Liberec - I v druhém přípravném zápase se Liberečtí postaví proti týmu, který porazili v jarních vyřazovacích bojích. Tentokrát půjde o bruslaře z Mladé Boleslavi. Přijďte Tygrům fandit do Heme Credit arény. Zápas začíná netradičně už v 11:00, dětští diváci se navíc mohou těšit na zajímavý dárek!

Představujeme soupeře – BK Mladá Boleslav

Rok založení: 1908
Největší úspěchy: mistr 1. ligy v sezonách 2007/08, 2012/13, 2013/14, semifinále extraligy 2015/16
Klubové barvy: zelená, bílá a černá

Stejně jako předchozí soupeř Severočechů mají za sebou bruslaři historickou sezónu, když vylepšili svůj výsledek z minulého ročníku a postoupili až do semifinále české nejvyšší soutěže. Mezi nejlepší čtyři celky se dostali překvapivou výhrou ve čtvrtfinále nad hradeckým Mountfieldem. Jejich dalším soupeřem byli však právě hráči z města pod Ještědem, kteří jim nepovolili ani jednu výhru. I tak to byl pro mladoboleslavský klub největší úspěch od jeho založení.

Do honby za vylepšením loňského výsledku půjde bruslařský klub s obměněnou sestavou. Nejzásadnější byl pro něj konec kariéry ikony klubu a reprezentačního rekordmana Davida Výborného. Boleslavský celek také opustilo několik hráčů, kteří dříve oblékali liberecký dres – Martin Rýgl, Michal Bárta a Tomáš Klimenta. Všichni tři se upsali Pardubicím. Kromě toho tým opustila brankářská opora David Rittich. Oproti tomu do města automobilů přišel například Petr Vampola, jenž se podílel na zisku libereckého titulu, dále například Jakub Orsava nebo další exliberecký hráč David Štich.

Odešli:
David VÝBORNÝ (konec kariéry)
Richard JARŮŠEK (Hradec Králové)
Martin RÝGL  (Pardubice) 
Michal BÁRTA (Pardubice) 
Tomáš KLIMENTA (Pardubice) 
David RITTICH (Calgary)
Jiří RYS (Slavia)
Radim HRUŠKA (Košice)
Václav KOČÍ (Benátky)
Martin RŮŽIČKA (Pardubice)
Radek POŘÍZEK (Havířov)
Mitja ROBAR (Klagenfurt))

Přišli:
Petr VAMPOLA (Liberec)
Jan HANZLÍK (Brno)
Jan RŮŽIČKA (Des Mines)
Jan LUKÁŠ (Znojmo)
Tomáš POSPÍŠIL (Chomutov)
Jakub ORSAVA (Třinec)
Lukás ŽEJDL (Třinec)
Tomáš PASTOR (Vítkovice)
David ŠTICH (Vítkovice)
Tuomas TARKKI (JYP)
Daniel KREJČÍ (Zvolen)

Dominik Lakatoš se cpe do brány

Bílí Tygři proti Chomutovu

Ve svém prvním přípravném utkání se Tygři na domácím ledě postavili proti chomutovským Pirátům. V první třetině byli liberečtí aktivnější, nicméně ani na jedné straně branka nepadla, do kabin se šlo za bezbrankového stavu. V druhé periodě už se diváci dočkali. Západočeši nedokázali proměnit přečíslení čtyři na jednoho a z následného protiútoku otevřel skóre navrátilec Milan Bartovič.

Do konce prostředního dějství však hosté zásluhou Ivana Humla srovnali. Několik minut před koncem zápasu překonal Romana Willa David Kämpf. Našim hráčům už se vstřelit gól nepodařilo, a tak pro ně první střetnutí skončilo nepříznivě 1:2.

Už ve čtvrtek budou mít hráči Liberce možnost nápravy. Pro tentokrát vyzvou v Home Credit aréně svého dalšího soka z jarního play off. Souboj s mladoboleslavskými Bruslaři začíná už v 11:00 dopoledne! Dorazte na zápas i se svými ratolestmi, které se u vstupu mohou těšit na zajímavý dárek!

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner