V dramatickém utkání byli šťastnější Bílí Tygři

Date of publication Author Radek Vokál

Až při samostatných nájezdech rozhodli Bílí Tygři o tom, že postoupili do druhého kola Tipsport Cupu. To se bude hrát v srpnu ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech, stejně jako minulý rok. V zápase hraném v dobrém tempu, ve kterém domácí vedli už 2:0, se potvrdila slova Josefa Jandače, který předpovídal tuhou bitvu s předním prvoligovým týmem. Za Bílé Tygry se trefili Angel Krstev a Jan Víšek, při nájezdech pak byli úspěšní Jan Kudrna a Pavel Kábrt.

1. kolo Tipsport Cupu, úterý 11.2.2003, 18:00
HC Mladá Boleslav - HC Bílí Tygři Liberec  2:3 s.n.
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1
Branky: 12. Vrbata, 32. Hnát – 34. Krstev, 49. Víšek, rozhodující nájezd Kábrt. Rozhodčí: Vlček – Holub, Ludvík. Vyloučení: 4:4, bez využití. Diváků: 1500.
Mladá Boleslav: Šindelář – Toužimský, Vyskočil, Meňhart, Pazdera, Nosek, Kročák, Táborský, Prošek – Metlička, Oliverius, ostl – Kadlec, Král, Slanec – Kristek, Vrbata, Žák – Jágr, Dragoun, Hnát.
Liberec: Falta – Krstev, Pospíšil, Kočí, Morávek, Jan Kudrna, Vála, Holub, Jareš – Hájek, Straka, Rozsíval – Novák, Kašpařík, Víšek – Jiří Kudrna, Horčička, Kábrt – Klimenta, Pabiška, Jech.

Bílí Tygři začali zápas aktivně, vytvořili si tlak, nedokázali jej ale proměnit v gól. "V úvodu jsme to měli rozhodnout, zápas by se pak vyvíjel úplně jinak," povzdechl si trenér Josef Jandač. Místo extraligového týmu se do vedení dostala Boleslav. Domácí vyhráli buly, od modré nahodili puk na Faltovu bránu a puk se podivně odrazil do sítě.

Ve druhé třetině už začalo Tygrům téct do bot poté, co domácí po chybě Krsteva zvýšili už na 2:0. "Boleslav po gólu začala bránit své vedení, my jsme museli útočit do plných. Hrála uvolněně, bez tlaku, zatímco my jsme museli dávat góly. Proti tak kvalitnímu týmu, který podává v celé sezóně doma stabilní výkony, to bylo velmi těžké," popsal klíčovou situaci zápasu liberecký trenér, "naštěstí jsme dokázali rychle vstřelit kontaktní gól." Jeho střelcem byl Angel Krstev po přihrávce Rozsívala.

Ve třetí třetině se Tygrům podařilo vyrovnat, do střelecké listiny se zapsal Jan Víšek, když jej při brejku našel volného Pavel Kašpařík. V závěru pak měli Liberečtí ještě několik šancí, ale nedokázali je proměnit. Prodloužení už bylo z obou stran opatrné, přesto se šance před oběma gólmany vyskytly. Branka ale nepadla a tak musely o postupujícím rozhodnout samostatné nájezdy. V nich proti Faltovi uspěl jen Kadlec a protože za hosty byli Jan Kudrna a Kábrt úspěšní, radovali se nakonec z postupu do srpnového druhého kola Bílí Tygři.

Josefu Jandačovi se po vyhraném zápase ulevilo. "Byli jsme rádi, že jsme postoupili, ikdyž jen na penalty. Z extraligových týmů jsme měli nejtěžšího soupeře, přesto jsme dokázali postoupit. To je pro nás podstatné." Mladá Boleslav mající ve svém kádru mnoho hráčů s extraligovými zkušenostmi je aktuálně v první lize čtvrtá.

Do zápasu nastoupili i hráči, kteří se letos v dresu Bílých Tygrů do extraligových bojů nezapojovali. "Slušně zahrál obránce Jareš, stabilně hrál Lukáš Pabiška. Občas naskočili i Jech a Klimenta," řekl Josef Jandač a diplomaticky se vyjádřil i ke hře Petra Horčičky: "Jeho výkon nebyl optimální..." Do pátečního zápasu Josef Jandač s uvedenými hráči počítá. Kádr se ale pro zbývajících sedm zápasů bude dost měnit: "Bude záležet na aktuální výkonnosti hráčů a také na jejich vytíženosti, protože junioři budou nastupovat i za svoji kategorii a nadále budeme umožňovat některým hráčům střídavý start za Jablonec."

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu