V dalším testu prověří Tygry prvoligová Jihlava

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V posledním utkání před startem letního Tipsport Hockey Cupu přijedou do liberecké Svijanské Areny hokejisté prvoligové Dukly Jihlava. Pro jeden z historicky nejúspěšnějších klubů českého hokeje půjde teprve o první přípravný zápas v sezóně. To Tygři už mají za sebou dvě utkání a v následujícím týdnu je, kromě toho s Jihlavou, čekají ještě další dvě. Úterní zápas začíná v 17:00.

Po dvou nepovedených utkáních proti Litvínovu a Kladnu budou chtít hráči s Tygrem na prsou uspět proti Jihlavě, pro jejíž hráče to bude teprve první přípravný zápas před novou sezónou. První liga začíná později než nejvyšší soutěž, a i proto zahájili Jihlavští přípravu na ledě teprve před týdnem. Tým přes léto posílilo několik hráčů, mezi kterými je i Libor Bezděk, který loni hrál za libereckou juniorku. Kromě Bezděka přišel na Vysočinu ještě z hostování ze Zlína útočník Piluša a tým posílil také bek Malena z Brna.

Bílé Tygry čeká náročný týden. Od úterý do pátku absolvují hned tři utkání. V tom první se tedy střetnout s Jihlavou, pak si ve čtvrtek na úvod Tipsport Cupu zahrají v České lípě s Pardubicemi a v pátek je čeká zápas v Jonsdorfu s německým týmem Lausitzer Füchse. Trenéři tak mohou vyzkoušet mnoho hráčů přímo ve hře a rozložit zápasovou zátěž na široký kádr.

Informace ke vstupenkám na přípravná utkání naleznete zde

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR