Úvodní dvě branky určily ráz zápasu, vypověděl obránce Vladimír Roth

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Obránce Vladimír Roth, který přišel na konci přestupního období ze Slavie, se domácím fanouškům poprvé předvedl v pravém světle. Proti týmu PSG Zlín si připsal dvě asistence a výrazně tak pomohl Bílým Tygrům k tříbodovému vítězství. „Mně ani nejde o osobní body, ale jako tým jsme dnes hráli o šest bodů,“ říká po důležitém boji o play-off mladý bek.

Vláďo, dnes proti Zlínu to vypadalo na velice jednoduché utkání.
Já si nemyslím, že to bylo snadné vítězství. V první třetině jsme dostali několik přesilových her, ze kterých jsme dali dvě branky. Myslím, že právě tyto dvě branky určily ráz zápasu. Možná to vypadalo jednoznačně, ale Zlín dnes hrál urputně. My jsme se museli koncentroval až do konce zápasu.

Vladimír Roth si připsal v zápase dvě asistence.

Zlín na cizích kluzištích zrovna neexceluje. Věděli jste o jejich špatné sérii?
Neřekl bych, že nedaří. Zlín je spíš tým, který vám nedá nic zadarmo a je urputný. Má tam hráče typu Lešky, kteří neustále zajíždějí za obránce. Je to hodně nepříjemný soupeř.

U Vás to vypadá, že jste se v tygří smečce už adaptoval. Dnes dvě asistence a to vypadá na slušný začátek.
Mně ani nejde o osobní body, ale jako tým jsme dnes hráli o šest bodů. Utkání jsme zvládli, ale co se týče mě, tak je to každým dnem lepší a cítím se tu lépe.

Jaké je zázemí v Liberci s porovnáním jiných stadiónů?
V Liberci je jedno z nejlepších zázemí, které jsem viděl nebo zažil. Sice na Slavii v O2 areně máme také super, ale tady je to ještě trochu na vyšší úrovni.

Dnes jste nastupoval v přesilových hrách s Markem Trončinským. Vypadá to, že si na ledě rozumíte.
My se s Trončou známe už jako malí kluci, kdy jsme se honili před barákem za tenisákem, takže si dokážeme vyhovět na ledě i v šatně.

Marek vede kanadské bodování obránců ligy. Co na to říkáte?
Na Trondovi je vidět, že se dostal do veliké pohody. Na ledě si toho hodně dovolí a padá mu to tam. Já mu to přeji.

Vy jste v úvodním rozhovoru pro webové stránky Bílých Tygrů říkal, že je lepší hrát s Petrem Nedvědem, než hrát proti němu. Co říkáte po dvou zápasech?
Petra nemusím ani hodnotit, protože to každý vidí sám. Je to nejproduktivnější hráč ligy a na ledě nemá konkurenci. On je obrovská osobnost.

Děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR