Útočník Pajič míří do Vrchlabí, obránce Hrach do Berouna

Date of publication Author Jan Rachota

31. ledna skončil v extralize i první lize přestupní termín. Ten se dotkl i libereckého kádru. Slovinec Rok Pajič (dosud Beroun) míří formou střídavého startu pomoci s postupem do 1. ligy Vrchlabí. V dresu berounských Medvědů se naopak objeví další liberecký hráč, obránce Petr Hrach. Informaci potvrdil pro oficiální stránky Berouna generální manažer tamního týmu Josef Drda.

Horkou novinou byl také bleskový přesun obránce Martina Rýgla do týmu Mladé Boleslavi. Perspektivní bek má v ambiciozním týmu vyřízeny střídavé starty a poprvé nastoupil v novém dresu již ve včerejším šlágru 40. kola 1. ligy proti Ústí.

Rozhovor s Martinem Rýglem

Martine, jak se to všechno "semlelo"?

Po zápase s Vítkovicemi jsem měl o půl jedenácté telefon, ve kterém mi generální manažer oznámil, že se mám hlásit ráno na tréninku v Boleslavi.

Odehrál jsi těžký zápas s Vítkovicemi a nečekaně naskočil hned druhý den do derby mezi Ústím a Boleslaví. To byly hodně náročné dva dny, že?

Mám toho opravdu dost. Během šesti dnů jsem odehrál čtyři zápasy a to je pořádná porce. Potřeboval bych trochu orazit. Ale rozhodně si nestěžuji, musím sbírat zkušenosti a každý takový zápas je pro mě cenný.

Jakou formu má tvé působení v Mladé Boleslavi?

Do konce sezóny mám vyřízen střídavý start a budu tak stále v Boleslavi. Do Liberce půjdu pouze za předpokladu, kdyby byl někdo nemocný nebo se zranil.

Jsi rád, že jsi šel zrovna do Mladé Boleslavi?

Mladá Boleslav je jedním z kandidátů na postup do extraligy, a tak jsem rád, že mohu být právě tady. Je tady vyzrálý tým, hodně hráčů má zkušenosti s extraligou...Rád bych tady uspěl a pomohl Boleslavi k postupu.

V sezóně jsi působil formou střídavého startu také v Berouně...

Díky věku nemám omezení, které by tomu bránilo. Liberec si mě z Berouna stáhnul a poslal do Mladé Boleslavi.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR