Ohlasy k zápasu

Ukázali jsme sílu mančaftu, ani smolná branka nás nepoložila, září dvougólový Jaroslav Vlach

Liberec - Bitvu o každý metr ledu proti Zlínu nakonec zvládli lépe Bílí Tygři, kteří vyhráli těsně 2:1. Po nešťastném vlastním gólu Michala Bulíře při ponechané výhodě museli skóre obracet, což si vzal na povel Jaroslav Vlach. A v závěru měl v hlavě i hattrick! "Myslel jsem hlavně na to, abychom neinkasovali. Avšak když se mi to tam vykulilo, měl jsem velké oči," směje se.

Vrátil ses do sestavy po dvouzápasovém trestu, nebyl jsi ještě o to více namotivovaný?
Už jsem byl natěšený, až si znovu zahraji. Pouze se dívat z tribuny mě příliš nebavilo. Jsem rád, že jsem se vrátil a vyhráli jsme.

A ještě jsi vstřelil oba góly svého týmu...
Jsem šťastný, že mi to tam spadlo. Je to pro nás na závěr kalendářního roku důležité vítězství.

Na obě branky ti přihrál Jiří Průžek. Byly to nahrávky přímo na hůl!
Ta první byla krásná. Podle mě se nám povedla celá akce. Láďa (Ladislav Šmíd, pozn. red.) to zavezl do pásma, Najmi (Adam Najman, pozn. red.) to dal na Průžu a ten mi to připravil víceméně před prázdnou bránu. U toho druhého gólu se mu to myslím odrazilo od brusle, ale nejsem si úplně jistý.

V zakončení ti teď prý pomáhal Michal Birner...
My, kteří jsme nehráli, jsme trénovali pospolu. Michal je zkušený hráč, každý den dře na sto procent. Nám mladším klukům pomáhá a ukazuje cestu, jakou bychom měli jít.

Je obrat cennější s ohledem na hodně nešťastný inkasovaný gól v úvodu utkání?
To je sport, takové věci se v hokeji stávají... Ukázali jsme sílu našeho mančaftu, ani taková smolná branka nás nepoložila. Je super, že jsme duel dovedli až ke třem bodům.

Nedobírali jste si už trošku Michala Bulíře?
Určitě ne, nikdo mu to nepřeje. Stát se to může komukoliv. Michal to myslel dobře, chtěl přihrát na modrou čáru, kde byl obránce úplně volný. Bohužel ho ale netrefil a dojelo to až do naší vlastní branky. Máme ale tři body, takže se na to snadno zapomene.

Už pošestnácté v řadě jste bodovali. Asi se také ukazuje velký přínos Dominika Hrachoviny, který dnes znovu udržel prakticky čisté konto.
Hrášek je hrozný kliďas, dodává nám zezadu klid. Sami vidíte, že zákroky provádí v naprosté pohodě. V každém utkání nám dává naději na výhru.

Nemyslel jsi v závěru na hattrick, když hrál Zlín v šesti?
Myslel jsem hlavně na to, abychom neinkasovali. Avšak když se mi to tam vykulilo, měl jsem velké oči. (smích) Obránce to zblokoval, naštěstí jsme to už ale ubojovali.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner