Tygry čeká ruský Volžsk. Potvrdí Liberečtí zlepšující se výkony?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Nová sezóna se pomalu, ale jistě blíží, a program přípravných zápasů Tygrů je dost nabitý. Poté, co si Tygři ve čtvrtek poradili s Mountfieldem, čeká je úplně něco jiného. Do styku totiž přijdou s ruským soupeřem z Volžsku. Utkání začíná v pondělí od 17 hodin.

Ariada Volžsk

Volžsk je ruský tým ze stejnojmenného města. Historie klubu sahá do roku 1996, kdy byl založen a působil v nižších soutěžích. Od roku 2010 pak hraje druhou východoevropskou nejvyšší soutěž, kterou je VHL (Vyšší hokejová liga). Domácím prostředím týmu je Ariada Ice Palace s kapacitou kolem dvou tisícovek diváků.

Ruský soupeř hraje druhou nejvyšší soutěž

Ve své soutěži patří Ariada spíše mezi průměrné týmy. Ačkoliv se každý rok dokázala probojovat do play-off, většinou pro ni skončilo prvním kolem. Světlou výjimkou je pro mužstvo sezóna 2012/13, kdy se dokázalo probojovat až do semifinále. V minulém ročníku ruské VHL skončil Volžsk v osmifinále.

Ariada se skládá především z ruských hráčů a nemá nijak zvlášť široký kádr. Momentálně na soupisce figurují dva gólmani, šest obránců a patnáct útočníků. Tým fungoval jako farma Metallurgu Novokuzněck, nyní je však spojen s nováčkem v KHL, Ladou Togliatti. Trenérem Volžsku je Igor Žilinskij, jenž měl v posledních sezónách na starost právě Togliatti. Po přestupu do kontinentální ligy se tak letos ujímá farmy Lady.

V posledním klání Tygři porazili Hradec

Pro liberecký celek bude mít tento zápas výjimečný ráz, ostatní přátelská utkání totiž Tygři odehráli či budou hrát pouze ze soupeři s extraligy. Severočechům však styk s evropským hokejem jistě pomůže, bude to pro ně dobrá průprava na chystanou Ligu mistrů. Uvidíme tedy, zda vstoupí letos na mezinárodní scénu úspěšně.

V posledních duelech ukázali svěřenci trenéra Pavla Hynka, že jejich forma v přípravě je vzestupná, a určitě budou chtít tento fakt potvrdit. Liberečtí za sebou mají tři zápasy, první v Třinci dopadl vysokou prohrou 2:6, na Slavii pak přišlo zlepšení, ale bohužel těsná prohra 0:1. Až teprve v domácím střetnutí s Hradcem se podařilo Tygrům zvítězit, když zvládli lépe nájezdy a zvítězili 4:3.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu