Tygří smečka jede na výjezd. Přiveze si předčasný dáreček z Olomouce?

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Po pěti zápasech v domácím prostředí a krátké reprezentační přestávce vyjedou Bílí Tygři zase jednou ven. Tentokrát se představí na ledě deváté Olomouce, proti níž letos v obou vzájemných zápasech uspěli. Stane se tak i potřetí v sezóně? Pravá hokejová bitva na Hané a před kamerami ČT Sport startuje v 17 hodin.

Pryč z domácí idylky

Vypadá to, že Bílé Tygry čekají pokojné Vánoce. Před příchodem Ježíška totiž svěřenci Patrika Augusty drží klidný střed tabulky, konkrétně sedmé místo, což při letošním formátu soutěže rozhodně není špatná pozice.

Před reprezentační pauzou si Severočeši až nezvykle často užívali domácího kluziště. Mezi svými mantinely sehrály šelmy hned pět zápasů v řadě s aktivní bilancí tří výher a dvou porážek. Posledně si navíc Tygři pořádně zastříleli, když Karlovým Varům nasázeli sedm branek. Teď se chytají znovu ven.

Vhazování ve středním pásmu

Skalp suveréna

Olomoučtí se letos rozjížděli pomaleji, než jak tomu bylo v předcházejících ročnících. Na chvíli dokonce výběr trenérské dvojice Moták-Tomajko vypadl z postupové dvanáctky do play-off. V posledních týdnech však forma Mory přece jen stoupla.

Aktuálně devátý tým soutěže na sebe upoutal velkou pozornost během reprezentační přestávky. Navzdory ní totiž tým z Hané odcestoval k zápasu v Třinci, kde dokonale zaskočil domácí Oceláře. Kohouti se po vítězství 1:0 stali vůbec prvním celkem, který v letošní sezóně obral lídra extraligy o plný počet bodů.

Hanousek blokuje obrovskou šanci z hole jednoho z Olomouce

Souboj gólmanů

Velkým tahákem pondělního klání bude bezesporu souboj dvou nadstandardních gólmanů. Jak Petr Kváča z Liberce, tak Branislav Konrád z Olomouce patří k extraligové smetánce.

Kdo z obou brankářů bude mít navrch tentokrát, uvidíme v pondělí. Utkání na Hané startuje v 17 hodin.

Bílí Tygři Liberec versus HC Olomouc

Počet zápasů: 26
Bilance: 13 – 2 – 0 – 2 – 9
Skóre: 63:37

Zajímavosti

• Kohouti letos Tygrům podlehli v obou dosud odehraných zápasech, přitom před závěrečnou částí ani jednou neprohrávali.
  • V posledních osmi vzájemných zápasech vstřelil poražený tým vždy maximálně jednu branku.

Slavná trojice aneb selská jízda