Tygři mají znovu velké zastoupení v mládežnických reprezentacích!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Mladí Tygři zamíří na reprezentační akce ve velkém, v dresu národního celku U17 se objeví Jan Jeník a Jan Šír, mezi náhradníky figuruje ještě Petr Had. Za kategorii U18 naopak nastoupí Kryštof Hrabík. V případě zranění hráče ze základní sestavy by šanci mohl dostat ještě Jan Bednář, Vratislav Kunst nebo Ondřej Chrtek.

KATEGORII U17 čeká náročný trojzápas s Finskem

Reprezentace do sedmnácti let odehraje mezi 28.-30. prosincem tři přípravná utkání proti Finsku. Zápasy se budou konat na jihu Čech a odehrají se postupně v Českých Budějovicích, Strakonicích a Táboru. Pozvánku obdržel jako již tradičně útočník Jan Jeník a šanci dostane i donominovaný Jan Šír.

NOMINACE: Tomáš Vlk (Pardubice), Kristián Kolář (Plzeň), Daniel Dvořák (Mountfield HK) - Filip Bernáth, František Klejna (Karlovy Vary), Daniel Kowalczyk, Libor Zábranský (Kometa Brno), Tomáš Dajčar (Olomouc), Jan Dluhoš (PSG Zlín), Adam Zich (Rytíři Kladno) - Jan Jeník, Jan Šír (Liberec), Petr Čajka (Zug), Adam Gajarský, Karel Plášek, Vojtěch Střondala (Kometa Brno), Matěj Blümel (Pardubice), Jan Grim (Slavia Praha), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), Ondřej Pavel (Iowa), Matěj Pekař (Oakland), Zdeněk Sedlák (Oulun Kärpät), Tomáš Koblížek (Chomutov).

NÁHRADNÍCI: Petr Had (Liberec), Radek Prošek (Karlovy Vary), Matěj Svoboda (Kometa Brno), Jakub Adámek (Třinec), Jan Matiášek (Plzeň), Zack Malík (Vítkovice), Radek, Radek Procházka (Chomutov), František Řehák (Rapperswil), Ondřej Bláha (Kladno).

Petr Had s číslem 27

KATEGORIE U18 zamíří na turnaj do Švýcarska

Národní výběr do osmnácti let čeká prestižní turnaj ve švýcarském Zuchwilu. Ten se bude konat mezi 26.-30. prosincem a Češi postupně narazí ve federálním derby na Slovensko, Německo, Finsko a domácí výběr ze země helvétského kříže. Z tygřího celku si trenér Václav Varaďa vybral Kryštofa Hrabíka. Doplnit by ho mohl ještě trojlístek Vratislav Kunst, Jan Bednář a Ondřej Chrtek.

NOMINACE: Lukáš Dostál (Kometa Brno), Jiří Patera (České Budějovice) - Radim Šalda, Michael Gaspar (Mountfield HK), Ondřej Buchtela (Chomutov), Jakub Galvas, Ludvík Rutar (Olomouc), Filip Král (Kometa Brno), Lukáš Mareš (Jihlava), Josef Myšák (Litvínov) - Jaroslav Dvořák (Moutfield HK), Jan Svoboda, Jakub Lauko (Chomutov, Martin Kaut, Filip Zadina (Pardubice), Kryštof Hrabík (Liberec), Jan Kern, Ostap Safin (Sparta Praha), Jan Hladonik, Dan Przybyla, Michael Kvasnica (Třinec), Filip Chytil (Zlín).

NÁHRADNÍCI: Martin Štohanzl, Jakub Muška, Filip Jirásek (Mountfield HK), Dominik Pavlát, Petr Chlán (Chomutov), Petr Eret, Jakub Pour (Plzeň), matouš Horský, Oscar Flynn, David Jirásek (Mladá Boleslav), Marek Škvrně, Dalimil Mikyska, Matěj Novák (Kometa Brno), Ondřej Trejbal, Michal Pochobradský (Pardubice), Jan Václavek, Daniel Huf (Zlín), Jakub Wojnar, Adam Wolf (Sparta Praha), Adam Kalaj, Matyáš Zelingr (Kladno), Radim Toman (Vítkovice), Tomáš Vochozka (České Budějovice), Jan Kalus (Třinec), Jan Bednář, Vratislav Kunst, Ondřej Chrtek (Liberec). Kryštof Hrabík v dresu U18

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu