Tygři jsou doma stoprocentní. Poradí si v Home Credit aréně i s vicemistrem z Třince?

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Po zápase v Mladé Boleslavi čeká liberecké hráče utkání se sousedem z tabulky, který zatím zůstává lehce za očekáváním. Vloni však Třinec skončil těsně pod vrcholem. Úvodní buly souboje pátého se šestým je naplánováno na nedělní 16. hodinu.

Vítězná série skončila v Boleslavi

Bílí Tygři v Mladé Boleslavi nedokázali navázat na své tři předešlé extraligové výhry a šestnáctifinálové vítězství nad Linköpingem. Po vyrovnaném boji nakonec Severočeši odjeli z ledu Ško Energo arény bez bodu, když si liberečtí střelci vylámali zuby na Davidu Rittichovi, který s výjimkou Bulířovy trefy pochytal všechny pokusy modrobílých.

Nejzářivější formou z libereckých řad se tento týden prezentoval Michal Bulíř. Po hattricku v Lize mistrů se mladý forvard prosadil také v Mladé Boleslavi, tentokrát to ale na vítězství nestačilo. I přes prohru s Bruslaři se Tygři stále drží v horních patrech tabulky, s počtem devíti bodů jsou Liberečtí usazeni na šesté příčce těsně za soupeřem z Třince.

“Prožili jsme velmi dobrý vstup do utkání, vybojovali jsme dvě přesilové hry. Kdybychom vstřelili branku, soupeř by se musel trochu více otevřít a zápas by vypadal jinak. Cítíme lehkou křivdu. Měl být v náš prospěch odpískán samostatný nájezd, předčasně přerušená hra nás připravila o jinak regulérní branku. Bojovnost a nadšení domácího mužstva slavilo proti naší hře úspěch a pro soupeře to jsou zasloužené tři body,“ komentoval mladoboleslavské zklamání trenér Pešán.

Vampič

Pozvolný start giganta

V minulém roce Třinečtí skončili suverénně na prvním místě po základní části a téměř neprohrávali. Jenže svého přemožitele moravskoslezský celek našel, ve finále play-off totiž triumfoval Litvínov a svěřenci exlibereckého trenéra Kalouse tak skončili těsně pod vrcholem. V týmu však zůstaly největší opory Klepiš, Irgl i kapitán Rostislav Klesla.

Začátek sezony měli ale Oceláři docela vlažný, duely s Chomutovem a s karlovarskou Energií dopadly pro vicemistra dobře. Týmy Pardubic a Zlína už ale byly nad síly třineckých favoritů, a tak se z prvního místa propadli červenobílí do středu tabulky. V moravskoslezském derby ale Kalousova družina zabrala a díky dvěma trefám Zbyňka Irgla získala tři body.

Vedle Irgla patří k nejviditelnějším hráčům také objev loňské sezony Vladimír Dravecký. Třicetiletý Slovák, který si vloni zahrál i na světovém šampionátu, má na svém kontě pět kanadských bodů, což třineckému matadorovi stačí na místo v elitní desítce ligové produktivity.

Souboj podještědských hokejistů s loňským vicemistrem začíná v liberecké Home Credit aréně v neděli od 16 hodin. Ondřej Vitásek zavřel mantinel

Bílí Tygři Liberec versus HC Oceláři Třinec

Počet zápasů: 52
Bilance: 17 – 7 – 2 – 3 – 23
Skóre: 146:157
Průměrná návštěva: 3 871

Oceláři mají v extralize pověst bojovného týmu. Vloni s Libercem prohrávali už o dvě branky, přesto se jim podařilo zvítězit v nájezdové loterii.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR