Tygři jedou do Jonsdorfu lovit Tučňáky

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Bílí Tygři skoro jako každoročně odehrají jeden zápas v Německu a i tentokrát se vydají kousek za hranice. V malé vesničce Jonsdorf vyzvou druholigový celek Bremerhavenu. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 a vy můžete informace o změně stavu sledovat v online přenosu.

Fischtown Pinguins Bremerhaven

Bílí Tygři už poněkolikáté zavítají kousek za české hranice, aby se v tamním prostředí utkali se soupeřem z Německa. Nejčastějším soupeřem byli Libereckým Lužické Lišky, nyní se ale utkají z dalším soupeřem a bude jím opět tým z druhé Bundesligy, Fischtown Pinguins Bremerhaven. Město Bremenhaven leží přímo u moře zhruba 60 kilometrů severně od Brém a počtem obyvatel by se dalo přirovnat k Liberci. Ovšem jen počtem obyvatelstva, protože nějaký veliký kopec zde nenajdete.

Tučňáci byli založeni zhruba roku 1941 a jsou tradičními účastníky druhé nejvyšší soutěže v Německu. V posledním ročníku této ligy skončili na jedenáctém místě (pozn. red.2. Bundesliga má 14 účastníků). Švédský kouč Gunnar Leidborg má v sestavě tři gólmany. Fina Marko Suvela, jenž přestoupil do týmu od Pirátů Crimmitschau a dva mladíčky Dustina Haloschana a Dennise Thiehoffa, který je tamním odchovancem.

Bílé Tygry čeká v Jonsdorfu tuhý boj.

Zajímavý souboj čeká obranu Tučňáků, ve které působí český zadák Patrik Hučko. Bývalý hráč Zlína, Třince nebo třeba Plzně nakousne v tamním dresu svou druhou sezónu. Ovšem Hučko není jediným Čechem v sestavě. Parťáka mu dělá Daniel Willaschek, jenž původně pochází z Vítkovic, v Německu už ale odehrál sedm sezón. Jako ve většině týmů z Německa tak i tady najdeme nějakého hráče z Kanady. Konkrétně má tým ze západního Německa ve své sestavě tři, jednoho beka a dva útočníky. Tvrdou hrou v obraně by se měl prezentovat Chris Leinwebber.

Těmi dvěma útočníky jsou Brad Self, nový přírůstek do týmu kouče Leidborga a Chris Stanley, loni nejproduktivnější forvard Tučňáků (59 bodů – 27+32). I v útoku najdeme nějaké české jméno. Němec Marián Dejdar má české kořeny a dokonce si vyzkoušel i českou hokejovou školu. Za Karlovy Vary odehrál v juniorce 22 zápasů, ale výrazně se neprosadil, a tak se přesunul do Frankfurtu. V loňském ročníku 2. Bundesligy obsadil talentovaný hráč druhé místo v kanadském bodování týmu (40 bodů – 22+18). Kromě Čechů a Kanaďanů zde působí i ruští hráči. Jmenovitě Dimitri Litesov a Sergej Janzen.

Bremerhaven už za sebou taky nějaký ten „přípravák“ má, respektive dva. Ve středečním zápase si snadno poradil s Jonsdorfem 11:0 a v zatím posledním testu sezóny zdolal i Lvy z Drážďan.

Liberec v posledním zápase nestačil na Mladou Boleslav a opět se neprobojoval do semifinále Tipsport Hockey Cupu. Zápas byl přitom rozehrán hodně slušně, když se Klimenta po osmi vteřinách od úvodního hvizdu prohnal útočným pásmem a pohotově zakončil za Valenta. Středočeši nakonec zápas otočili, a i když Liberec vyrovnal na potřebnou remízu, která by mu mimochodem stačila k postupu, nabruslil si necelé tři minuty před Vošvrdu Vrbata a střelou pod víko vystřelil Bruslařskému klubu postup.

Slavná trojice aneb selská jízda